Yıldırım: İstanbul'un üçüncü hava limanı ihalesine bir hafta içinde çıkılacak

17 Ocak 2013 Perşembe 12:18

Ulaştırma Haberleşme ve Denizcilik Bakanı Binali Yıldırım, İstanbul’a yapılacak üçüncü hava limanının ihalesi ile ilgili hazırlıkların tamamlandığını belirterek, “İhaleye çıkış gün meselesidir. Zannediyorum bir hafta içinde...

Yıldırım: İstanbul'un üçüncü hava limanı ihalesine bir hafta içinde çıkılacak

Ulaştırma Haberleşme ve Denizcilik Bakanı Binali Yıldırım, İstanbul’a yapılacak üçüncü hava limanının ihalesi ile ilgili hazırlıkların tamamlandığını belirterek, “İhaleye çıkış gün meselesidir. Zannediyorum bir hafta içinde ihaleye çıkılacak.” dedi.

Ulaştırma Haberleşme ve Denizcilik Bakanı Binali Yıldırım, PTT’nin Kayıtlı Elektronik Posta Hizmetleri tanıtım toplantısına katıldıktan sonra gazetecilerin sorularını cevapladı. Bir gazetecinin, üçüncü hava limanı ihalesinin ne zaman yapılacağına ilişkin sorusu üzerine Yıldırım, hava limanı ile ilgili hazırlıklarının büyük oranda tamamlandığını belirterek, “İhaleye çıkış gün meseledir. Bir hafta içerisine zan ediyorum çıkmış olacağız.” dedi. Bakan Yıldırım, bu projenin şimdiyle kadar İstanbul İzmir ve Gebze geçişi de dahil olmak üzere parasal büyüklük olarak Türkiye’nin en büyük kamu özel ortaklık projelerinden biri olacağını sözlerine ekledi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x