100. yıl kutlamaları, denizdeki tören geçişi ile son buldu

18 Mart 2015 Çarşamba 17:02

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 100. yıldönümü törenleri, savaş gemileri, fırkateyn ve denizaltıların resmi geçit töreniyle son buldu.Çanakkale Şehitler Anıtı’ndaki törenlere Başbakan Ahmet Davutoğlu ve eşi...

100. yıl kutlamaları, denizdeki tören geçişi ile son buldu

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 100. yıldönümü törenleri, savaş gemileri, fırkateyn ve denizaltıların resmi geçit töreniyle son buldu.

Çanakkale Şehitler Anıtı’ndaki törenlere Başbakan Ahmet Davutoğlu ve eşi Sare Davutoğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, yabancı misyon şefleri ve davetliler katıldı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun konuşmasının ardından denizde geçit törenine geçildi. İlk olarak sancak gemisinden, şehitler anısına topla saygı atışı yapıldı. Daha sonra, TCG Oruç Reis Fırkateyni’nde bulunan Donanma Komutanı Koramiral Veysel Kösele emrindeki fırkateyn, korvet, hücumbot, denizaltı, mayın avlama gemileri, karakol Sahil Güvenlik gemileri, deniz karakol uçakları, Deniz Kuvvetleri, Kara Kuvvetleri ve Sahil Güvenlik Komutanlığı’na ait helikopterler tören geçişi gerçekleştirdi. Törenler Türk Yıldızları’nın gösterisi ile sona erdi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x