112 sağlık çalışanlarına saldırı

01 Nisan 2013 Pazartesi 09:55

Bursa’da 112 sağlık çalışanlarına saldırı düzenlendi. 112 Acil Servis ekibinin iki çalışanı merkeze gelen ihbarı değerlendirmek üzere gittikleri evde, hasta yakınları tarafından darp edildi.

112 sağlık çalışanlarına saldırı
112 sağlık çalışanlarına saldırı! Bu kez şiddet haberi Bursa’nın Osmangazi İlçesi’nden geldi. 112 Acil Servis ekibinin iki çalışanının merkeze gelen ihbarı değerlendirmek için gittikleri evde hasta yakınları tarafından darp edildiği belirtildi. Darp edilen sağlık çalışanları şikâyetçi olduktan sonra darp raporu alırken; hasta yakınları da gözaltına alındı.

112 SAĞLIK ÇALIŞANLARINA SALDIRI

Olay saat 23.00 sıralarında Merkez Osmangazi İlçesi’nde meydana geldi. 112 Acil Servis'te görevli Acil Tıp Teknisyeni(ATT) Esra A. ve Paramedik Emine Y. gelen ihbarı değerlendirmek için gittikleri evde iddiaya göre, hastanın kız kardeşi tarafından darp edildi. İki sağlık çalışanı evden ayrılırken de hastanın bir akrabasının hakaretlerine maruz kaldı. Evden ayrılan sağlık çalışanları Merinos Polis Merkezi'ne giderek şikâyetçi oldu. Sağlık çalışanlarının şikâyeti üzerine hasta yakınları polis ekiplerince ifadeleri alınmak üzere karakola getirildi. Sağlık çalışanları da daha sonra Muradiye Devlet Hastanesine giderek sağlık raporu aldı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x