14 YIL CEPHELERDE SAVAŞAN GÜMÜŞHANELİ KAHRAMAN ASKER!

20 Mayıs 2019 Pazartesi 02:19

Toprağın altında o kadar kahramanlık öyküleri var ki, insanı göz yaşına boğuyor. En büyük hazine işte bu zenginliklerdir. Zira yer altındaki doğal kaynaklardan çok daha büyük varlık… İşte bu model hayatlardır…

14 YIL CEPHELERDE SAVAŞAN GÜMÜŞHANELİ KAHRAMAN ASKER!

Toprağın altında o kadar kahramanlık öyküleri var ki, insanı gözyaşına boğuyor.

En büyük hazine işte bu zenginliklerdir. Zira yer altındaki doğal kaynaklardan çok daha büyük varlık…

İşte bu model hayatlardır…

Bu sayısız örnekleri keşfedip yeni nesillerin milli direnç kaynağı ve yol haritası yapamazsak kutsal vatan topraklarında tutunmakta acze düşeriz.

Mehmet Akif’in “Sen bu toprakları boş geçme tanı düşün altında binlerce kefensiz yatanı” kefensizler ve şarapnel parçaları ve kurşun izleriyle kefenini şereflendiren nice yiğitler yatar vatan topraklarının bağrında.

İşte bu efsane kahramanlardan bir örnek Gümüşhane Akpınar köyünden aşağıda torunu Köksal Kaya'nın kısa gazi dedesini anlatan bana gelen notunu sizlerle paylaşmak istiyorum.“Sabri Şenel Kardeşim! Yazını okudum Allah Razı olsun.

Ömrüne bereket çok güzel özetledin. Aynen katılıyorum. Rahmetli Gazi Ziya Çavuş dedemin vücudunda 9 kurşun ve şarapnel yaraları vardı. 16 yaşında gönüllü asker olup Çanakkale Kut'ül Amare Sarıkamış, Dumlupınar Savaşlarında Atatürk ile Kurtuluş Savaşında birlikte idi. 14 yıl askerlik yapıp 30 yaşında köyümüz Akpınar’a dönmüş anılarını ağlayarak anlatırdı. Bu gerçekleri inkar edenlerin kendilerini sorgulamaları gerekir. İslam Türk birliğimiz daim olsun.  Tüm Şehitlerimizin ve Rahmetli olanlarımızın mekanları Cennettir inşallah. Amin.”Selamünaleyküm Sabri Şenel Kardeşim!

Gazi Ziya Çavuş dedem 16 yaşında gönüllü Osmanlı askeri olup 3 yıl Çanakkale’de başarılı savaşıp çavuş oldu ve Kut'ül Amare’de Başçavuş oldu. Sarıkamış’da üstün başarı ödülü ve Yüzbaşı olmuştur. Dumlupınar Savaşı’ndan sonra terhisini istedi ve maaş almadı. Bekleyip emekli de olmadı. Teskeresini alıp köyümüz Akpınar’a dönüp çiftçilik yaparak ömrünü tamamladı . Anman yüce gönüllü olduğunun ifadesi Allah razı olsun. Aynen dediğin gibi merhum dedem ve silah arkadaşları İslam için ülkesi, milliyeti için nice kahramanlarımız var. Ülkemizin bizim hazinemizdir, gururumuzdur. Ecdadımızı hürmetle anarak tüm şehitlerimizin ve de rahmetli olanlarımızın mekanları cennettir inşallah. Amin.”

Torunu Köksal Kaya

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x

Toplam Yorum Sayısı 1

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Zeliha Altındal 7 ay önce yorumlandı

Benim Annemin ve babamın Etem Özkaya dayısı Çanakkakede savaşmış gazi olmuş maaş alnamıştır.AmcamHafız Halil yemen çöllerinde savaşmış 9 sene vatana dönememiştir.Tüm şehitlerimize Allah rahmet eylesin.

0 Kişi beğendi.