20. Akdeniz Bilim Olimpiyatı’na Servergazi damgası

06 Mayıs 2015 Çarşamba 15:58

20. Ulusal Akdeniz Matematik Olimpiyatı'nda Denizli Özel Servergazi Liseleri 1 altın, 5 gümüş ve 4 bronzla Türkiye’de en çok madalya kazanan ikinci okul oldu. 3-4 Mayıs 2015 tarihlerinde Akdeniz Üniversitesi’nin Antalya’da düzenlediği olimpiyata,...

20. Akdeniz Bilim Olimpiyatı'na Servergazi damgası

20. Ulusal Akdeniz Matematik Olimpiyatı'nda Denizli Özel Servergazi Liseleri 1 altın, 5 gümüş ve 4 bronzla Türkiye’de en çok madalya kazanan ikinci okul oldu. 3-4 Mayıs 2015 tarihlerinde Akdeniz Üniversitesi’nin Antalya’da düzenlediği olimpiyata, Türkiye’nin seçkin okullarının 8, 9, 10 ve 11. sınıflarında okuyan toplam 650 öğrenci katıldı. Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi konferans salonunda düzenlenen ödül töreninde madalyalarını Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe ve jüri başkanı Prof. Dr. İlham Aliyev’den alan öğrenciler, başarılarını büyük bir sevinçle kutladı.

Servergazi Fen ve Anadolu Lisesi Matematik Olimpiyat Koordinatörü Kurbani Kaya, "Öğrencilerimiz 20. Ulusal Akdeniz Matematik Olimpiyatı'nda dağıtılan madalyaların 10 tanesini alarak büyük bir başarıya imza attılar. Emeklerimizin karşılığını almanın mutluluğunu yaşıyoruz." dedi. Özel Servergazi Fen ve Anadolu Lisesi Müdürü Bünyamin Gümüş de ulusalda en itibarlı yarışmalardan biri olan Akdeniz Matematik Olimpiyatı'nda öğrencilerinin 10 madalya aldığını ifade ederek, “Denizli Servergazi Eğitim Kurumları, artık Türkiye’nin ulusal anlamda eğitimde büyük bir markası olmuştur. Emeği geçenleri kutluyorum.” diye konuştu. Özel Servergazi Eğitim Kurumları Genel Müdürü Recep Ali Yalçın ise okullarının TÜBİTAK, IYIPO, EGMO, I-SWEEP ve GENIUS’ta aldığı bu yılki başarılarının göğüslerini kabarttığını söyledi. Yalçın, “Bu başarıların ardından gelen Akdeniz Matematik Olimpiyatı’ndaki altın, gümüş ve bronz madalyalar bizleri gururlandırdı. Hedefe ulaştığımıza inanıyorum. Emeği geçen öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi kutluyorum.” şeklinde konuştu.

MADALYA ALAN SERVERGAZİLİ ÖĞRENCİLER

1- Mehmet Saim Elma – Altın Madalya
2-Ozan Kaymak –Gümüş Madalya
3-Atakan Yiğit – Gümüş Madalya
4-Alperen Gözeten- Gümüş Madalya
5-Metincan Aydemir- Gümüş Madalya
6-Başak Önder- Gümüş Madalya
7-Esmanur Eraslan-Bronz Madalya
8-Sena Yapsu- Bronz Madalya
9-Halil Özkan- Bronz Madalya
10-Ayşe Pelin Özcan- Bronz Madalya

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x