20 yıl sonra pişman oldu, çaldığı bisikleti geri getirdi

23 Şubat 2013 Cumartesi 10:57

Trabzon’un Vakfıkebir ilçesinde kimliği belirsiz bir kişi, 20 yıl önce Seyfi Çabuk’un evinin önünden çaldığı bisikleti, pişman olduğu için özür yazısıyla geri getirdi. Büyükliman Mahallesi’ndeki evinin kapısında 20 yıl önce...

20 yıl sonra pişman oldu, çaldığı bisikleti geri getirdi

Trabzon’un Vakfıkebir ilçesinde kimliği belirsiz bir kişi, 20 yıl önce Seyfi Çabuk’un evinin önünden çaldığı bisikleti, pişman olduğu için özür yazısıyla geri getirdi.

Büyükliman Mahallesi’ndeki evinin kapısında 20 yıl önce çalınan bisikletini görünce neye uğradığını şaşıran 59 yaşındaki Çabuk, olayı şöyle anlattı: “Arabam olmadığı için işe bisikletle gidip geliyordum. Yaklaşık 20 yıl önce çalındı ve kimin çaldığını bulamadık. Sabah işe gitmek için evden çıktığımda, bisikletimi kapının önünde görünce şaşırdım. Üzerinde küçük bir kâğıtta, 'Bu bisiklet senindir. Bunu 20 sene önce kapından ben aldım. Emaneti geri getirdim, bıraktım. Çok özür dilerim.' yazılı bir de not vardı. Ayrıca yeni lastik de getirmiş."

Pazarcılıktan emekli olan Seyfi Çabuk, şu anda eşi Asiye Çabuk’a pazarlarda sadece yardımcı olabiliyor. Üç çocuk babası Çabuk, araba aldığı için bisiklete ihtiyacı olmadığını ancak yine de kavuşmanın buruk bir sevinç yaşattığını ifade ederek, "O kişi kimse, tanımak ve 20 yıl sonra da olsa pişman olup bisikletimi iade ettiği için teşekkür etmek isterdim." şeklinde konuştu.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x