21 YIL ÖNCEKİ DEPREM YAZISINI YENİDEN YAYINLIYORUZ!

03 Kasım 2020 Salı 10:13

Gani Müjde'nin Gölcük depreminde 7.4 yetmedi mi diye pankart açan türbanlı kıza yazdığı yazıyı paylaşıyorum.

21 YIL ÖNCEKİ DEPREM YAZISINI YENİDEN YAYINLIYORUZ!
       Aradan 20 sene geçti ama hala aynı zihniyette olan bir sürü cahil insan var. Onlara söylenebilecek tek şey " o kadar cahilsiniz ki dininiz var diye ahlağa ihtiyacınız kalmadı sanıyorsunuz."

      "Bir hafta önce türban protestoları sırasında "7.4 yetmedi mi?" pankartını açan sevgili kardeşime seslenmek istiyorum bugün...
       20 bin insanın acısı ve cenazesi üzerine politika yapmaya kalkan "o güzel insana" bir çift sorum var.
       Ey mantosu uzun, aklı kısa kardeşim benim.
       7.0 yetmedi mi?
       * * *
       SENİN okuduğun gazeteler yazdı mı bilmiyorum ama Amerika'nın, hani o gavur ve Hıristiyan Amerika Birleşik Devletleri'nin, hani o Siyonistlerle iş birliği yaptığı için her yerde bayrağını yaktığınız ABD'nin Los Angeles şehrinde 7.0 büyüklüğünde bir deprem oldu bacım...
       Neredeyse bizimkine yakın bir deprem.
       Bizde aynı şiddetteki bir depremde 20 bin kişi ölüp 20 bin kişi sakat kalırken; gavur, Hıristiyan ve Siyonist dostu Amerika'da sadece 2 kişi yaralandı güzel ablam.
       * * *
       ŞİMDİ türbanlı başını ellerinin arasına alıp düşünüyor musun acaba?
       Sakarya gibi muhafazakar bir bölgede Allah binlerce Müslümanı öldürerek cezalandırıyorsa eğer, Hıristiyanlara ve Siyonist dostlarına niye kıyak geçiyor? Seks shoplarıyla, porno filmleriyle tüm dünyaya "seks", "uyuşturucu" ve "günah" ihraç eden bu ülkenin Allah katında ayrıcalığı ne olabilir ki güzel annem?
       Oysa adım gibi eminim Sakarya'da, Gölcük'te hayatlarını kaybedenlerin çoğu ölmeselerdi eğer sabah ezanı ile birlikte camilerin yolunu tutacaklardı.
       Üç aylarda oruç tutacak, Ramazan'da devrilmeyen minarelerin ışıklarıyla birlikte senin ağzına adı bile yakışmayan Allah'ın adı ile birlikte oruçlarını açacaklardı.
       E nooldu şimdi?
       7.0 yetmedi mi güzel ninem?
       * * *
       EĞER her coğrafya olayını, her doğal afeti bilimin ve aklın süzgecinden geçirmeden böyle yorumlarsan bu ülkenin yarısı her deprem felaketinden sonra dinsiz olur güzel hala kızım...
       Fay hattında 10 katlı binalara izin veren şapşal belediyecilik anlayışını, deniz kumundan inşaat yapan edebiyatçı müteahhitleri, depreme dayanıklı konut üretme çabalarını, hırsızları, uğursuzları bir kenara bırakıp her şeyi ilahi kudretin intikamı olarak açıklarsan bu deprem 10 yıl sonra gene aramızdan binlerce "dinsizi" alır gider güzel amca kızım...
       * * *
       BEYNİN var mı bilmiyorum, betonların altında inleyerek can veren 20 bin insanı, kadını, çocuğu ve bebeği bir kalemde günahkar diye silip atan kuş beynini türbanının altından görmek mümkün olamıyor çünkü ama bence bu yazıyı oku ve bütün gece uyumadan düşün.
       Allah'ın kullarına böyle cezalar verebileceğini hala düşünüyorsan da git Hıristiyan ol... Çünkü senin bu mantığına göre Allah onları daha çok seviyor.
       "Gavurlar" hem senden daha zengin, hem de evleri tepelerine yıkılmıyor."
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x