28 ilde DHKP-C operasyonu yapılıyor, 167 kişi hakkında gözaltı kararı var

19 Şubat 2013 Salı 10:03

Terör örgütü Devrimci Halk Kurtuluş Partisi-Cephesi'ne (DHKP-C) yönelik aralarında Ankara'nın da bulunduğu toplam 28 ilde operasyon gerçekleştiriliyor. 167 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarıldığı öğrenildi. Kamu Emekçileri Sendikaları...

28 ilde DHKP-C operasyonu yapılıyor, 167 kişi hakkında gözaltı kararı var

Terör örgütü Devrimci Halk Kurtuluş Partisi-Cephesi'ne (DHKP-C) yönelik aralarında Ankara'nın da bulunduğu toplam 28 ilde operasyon gerçekleştiriliyor. 167 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarıldığı öğrenildi. Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Genel Merkezi'nde de arama yapılıyor.

        Sabah saatlerinde başlayan aramayı Ankara terörle mücadele ekipleri yürütüyor. Çevik kuvvet ekipleri, arama sebebiyle çevrede güvenlik önlemi aldı. Ankara'da KESK Eğitim ve Örgütlenme Sekreteri Akman Şimşek'in konfederasyondaki odasında arama yapıldığı öğrenildi. Operasyon kapsamında başkentin bazı noktalarındaki adreslerde de arama yapıldığı ifade ediliyor.

        KESK Genel Merkezi'nde saat 11.30'da operasyonlara ilişkin bir basın açıklaması yapılacak. Bir KESK yetkilisi, Akman Şimşek'in odasında arama yapıldığını belirterek Ankara'da herhangi bir gözaltı kararı bulunmadığını savundu.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x