6 gündür kayıp olan iki çocuk annesi kadın, ölü bulundu

31 Mart 2015 Salı 14:55

Malatya’da yakın amanda eşinden boşanan, 6 gündür kayıp olduğu bildirilen iki çocuk annesi Mukaddes Fidan Kaya’nın boş bir arazide cesedi bulundu. Kaya’nın silahla vurulduktan sonra yakıldığı öğrenildi. Yeşilyurt ilçesi Özalper Mahallesi'nde...

6 gündür kayıp olan iki çocuk annesi kadın, ölü bulundu

Malatya’da yakın amanda eşinden boşanan, 6 gündür kayıp olduğu bildirilen iki çocuk annesi Mukaddes Fidan Kaya’nın boş bir arazide cesedi bulundu. Kaya’nın silahla vurulduktan sonra yakıldığı öğrenildi.

Yeşilyurt ilçesi Özalper Mahallesi'nde yaşadığı belirtilen Fidan Kaya’nın feci şekilde öldürüldüğü ortaya çıktı. 6 gündür kayıp olduğu belirtilen Kaya için hem ailesi hem de güvenlik ekipleri geniş çaplı arama çalışması başlatmıştı. 2 çocuk annesi kadının gidebileceği her yeri araştırdı. Ancak Kaya’ya ait bir iz bulunamadı. Kimliği açıklanmayan bir kişi dün jandarmayı arayarak Kaya’nın Ş.Ö.(48) tarafından öldürüldüğünü bildir. İhbar üzerine Akçadağ ilçesine bağlı Develi Mahallesi’ne giden jandarma ekipleri belirtilen noktada Kaya’nın cesedini buldu. Cesette yapılan ilk incelemede kadının, silahla vurulduğu, ardından da yakılarak gömüldüğü tespit edildi. Ceset kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için Malatya Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Otopsi işlemlerinin ardından cenaze, araçla şehir mezarlığına götürüldü. Cenaze, namaz için musalla taşı üzerine konuldu. Burada Kaya’nın yakınları tabuta sarılarak göz yaşları döktü. Genç kadının çocukları annelerinin tabutlarına sarılarak ağladı. Tabut üzerine mezarlık görevlileri tarafından kağıt ile yapıştırılan ‘Fidan Kaya’ ismi, ailenin uyarısı üzerine kadının göbek adı ile kızlık soyadı olarak bilinen ‘Mukaddes Gökçe’ olarak değiştirildi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x