7'den 70'e herkes cami cemaatinde buluşuyor

11 Nisan 2013 Perşembe 16:09

Karabük’ün Yenice ilçesinde Müftü Ramazan Ökten önderliğinde açılan 'gençlerin, yaşlıların camii cemaatinin cami’de buluşması programı sona eriyor.    Haftanın belirli günlerinde görevlilerin belirlediği vakitlerde...

7'den 70'e herkes cami cemaatinde buluşuyor

Karabük’ün Yenice ilçesinde Müftü Ramazan Ökten önderliğinde açılan 'gençlerin, yaşlıların camii cemaatinin cami’de buluşması programı sona eriyor.

    Haftanın belirli günlerinde görevlilerin belirlediği vakitlerde camilerin öğretime ayrılan yerlerinde yapılan programda, gençlere, yaşlılara Kur’an ve meali, itikad, ibadet, siyer ve ahlak konuları başta olmak üzere ihtiyaç duydukları her konuda bilgiler veriliyor. İlçe Müftülüğü'ne ait bazı camiler ise gönüllü olarak Kur’an-ı Kerim ve dini bilgiler öğrenmek isteyen vatandaşlara cami kursları düzenleniyor. Haftada 6 saat verilen kurslara ilçedekiler de ilgi gösteriyor.

    İlmin yaşı olmadığını dolayısıyla her yaştan insanın bu kurslara katılabileceğini belirten İlçe Müftüsü Ramazan Ökten, Hz. Muhammed'in 'Sizin en hayırlınız Kur’an-ı öğrenen ve öğreteninizdir' buyurduğunu hatırlattı. Ökten, 21 camide açılan kurslara 226’sı erkek ,114’ü bayanın katıldığını kaydetti.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x