Abant Platformu'nun son gününde "katılımcı demokrasi" tartışılıyor

10 Şubat 2013 Pazar 11:02

Abant Platformu toplantılarının 28'incisi "Türkiye Üzerine Farklı Bakışlar" konusuyla devam ediyor. Toplantının üçüncü gününde "katılımcı demokrasi" masaya yatırılıyor. 3 gündür devam eden ve bugün sona erecek olan toplantı...

Abant Platformu'nun son gününde

Abant Platformu toplantılarının 28'incisi "Türkiye Üzerine Farklı Bakışlar" konusuyla devam ediyor. Toplantının üçüncü gününde "katılımcı demokrasi" masaya yatırılıyor. 3 gündür devam eden ve bugün sona erecek olan toplantı sonunda bir sonuç bildirgesi yayımlanması bekleniyor.

Cemal Uşşak, katılımcı demokrasi dendiği zaman kadının sadece siyasi mekanizmada değil tüm yerlerde temsilinin çok önemli olduğunu ifade etti. Zihniyet olarak bir değişime ihtiyaç olduğunu dile getiren Uşşak, Türkiye'nin kimliğini açıkça ifade ederek bir çincenenin bakan olmasına hazır olup olmadığını sordu. Tanıdığı bir genel müdürün kendisine "Ben çingene olduğumu ancak emekli olduğum zaman ifade etmeye başladım." dediğini aktaran Uşşak, zihniyet değişimi konusunda mücadele etmek gerektiğini belirterek kota ve baraj konusunda değişikliklerin çözüm için geçici olduğunu kaydetti.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x