ABD ÇİN VE JAPONYA'YI NASIL GEÇERİZ?

16 Aralık 2019 Pazartesi 13:41

Türkler,TÜRKLÜK BİLİNCİNDE geçmişin derinliklerinden başlamalı, BİLİM BİLİNCİNDE en ilerilere ulaşmalıdırlar. Bize gerekli iki ANA KANAT bunlardır.

ABD ÇİN VE JAPONYA'YI NASIL GEÇERİZ?
Türkler,TÜRKLÜK BİLİNCİNDE geçmişin derinliklerinden başlamalı, BİLİM BİLİNCİNDE en ilerilere  ulaşmalıdırlar. Bize gerekli iki ANA KANAT bunlardır.

Bilimlik düşünmenin önünü ne din,ne mezhep,ne tarikat ne de ideolojiler,dahası bilimlerin verileri de tıkamamalıdır.
Bilimin yöntemleri, araştırma, inceleme,gözlemleme, bilimlik bilgiye dayalı kurgulama en çok beslenen,desteklenen işler olmalı.
Bilimlik bilgi üretmeli,bunlara dayalı ürünler üretmeliyiz.


Yeryüzünde üretilen tüm bilimlik bilgileri anında öğrenmeliyiz,yetmez , biz de yeryüzüne bilgi yaymalıyız, ürünler satmalıyız.
Kamu kaynaklarını,ölü yatırımlara,gösterişli yapılara, gereksiz araçlara,uçaklara,arabalara,imamhatip okullarına,ilahiyat fakültelerine,gösteriş tapınaklarına,namaz kıldırma görevlilerine,sayıları gereksizce çoğaltılan saylavlara,savurganlığa değil BİLİMLİK ÇALIŞMALARA aktarmalıyız.


Beyin göçünü özendirici işlerle de keskin önlemlerle de önlemeli,dışardan bilginler getirmeliyiz.


Dinlerin ayrıntılarında yararsız tartışmaları bırakıp,yurtseverliği,yardımseverliği,erdemli yaşama bilincini yaymalıyız.


Kimsenin din inancına karışmamalı,inançlara saygı duymalı,inanç özgürlüğünü sağlamalıyız.


İşte o zaman ABD'yi,Japonya'yı,Çin'i yakalayıp geçebiliriz.


NAMIK KEMAL ZEYBEK
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x

Toplam Yorum Sayısı 1

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

nasıl yani????! 9 ay önce yorumlandı

eğer kanuni̇ olaydi burada bazen hukukçu olup kendi̇si̇ni̇ ekonomi̇s sanan.kendi̇ mesleği̇ni̇n dişinda her şeyi̇ bi̇lenleri̇n hemen ti̇z elden kelleleri̇ni̇ alirdi.i̇şi̇n gariri̇bi̇ bu türleri̇n kellesi̇ yerdeyken bi̇le i̇nadim i̇nat der konuşurdu...daha düne kadar.**turancilik-türk bi̇rli̇ği̇ gi̇bi̇ tatavalara i̇nanan bu gün kalkmiş **o hergün peşi̇nden zirvaladiği akp ni̇n dünyanin i̇lk 15.büyük ekonomi̇si̇** .ab.ni̇n i̇lk 6 nci̇ büyük ekonomi̇si̇ olan türki̇yeye akil veri̇yor .haddini̇ bil

0 Kişi beğendi.