ABD MONTREUX SÖZLEŞMESİNİ DELMEYE ÇALIŞAN TÜM AMİRALLERİ ERGENEKON VE BALYOZ KUMPASI İLE TASFİYE ETTİ!

16 Aralık 2019 Pazartesi 13:24

E. KORAMİRAL ATİLLA KIYAT'IN PAYLAŞIMIDIR.

ABD MONTREUX SÖZLEŞMESİNİ DELMEYE ÇALIŞAN TÜM AMİRALLERİ  ERGENEKON VE BALYOZ KUMPASI İLE TASFİYE ETTİ!
 Kanal İstanbul, Dimyat’a pirince giderken evdeki bulgurdan , hatta evden olma , projesidir. Montreux Sözleşmesini bilenler ne demek istediğimi anlar. 

Ben, ekolojik sonuçlarını değerlendirmeyi bilim adamlarına bırakıyorum. Bir gün Trakya’yı savunma durumunda kalırsak ne olur, bu değerlendirmeyi de karacı arkadaşlarıma bırakıyorum. Konu Marmara ve Boğazlar olunca bir anımı aktarayım. ABD’nin Suriye özel temsilcisi , biliyorsunuz , daha önce ülkemizde ABD büyükelçisi idi.

Kayseri’de , tesadüf bu ya, benim genel müdürü olduğum şirketin tekstil fabrikasını ziyaret etmek istedi. Buyurun dedik geldi. Siz emekli olmadan Kuzey Deniz Saha Komutanı idiniz , Karadeniz ve Boğazlardan sorumluydunuz , Türk ve ABD Donanmaları Karadeniz’de çok iyi şeyler yapabiliriz dedi.

Tabii ki ama , Montreux Sözleşmesi prensipleri dahilinde dedim. Türkiye ve ABD istedikten sonra kimse bir şey yapamaz dedi. Hayır Sn. Büyükelçi , bu sözleşme , Türkiye için hayati öneme haizdir ve hiçbir nedenle dışına çıkmayız dedim. Sustu, niyeti, Karadeniz’e çıkaracakları gemilerden atılacak füzelerle , Ortadoğu’daki hedefleri , hiçbir tehdide maruz kalmadan , vurmaktı. Üşenmedim , Ankara’ya giderek , görüşmeyi Deniz Kuvvetleri Komutanı’na aktardım. İlgililere aktarabilir miyim dedi. Tabii dedim ve MGK’da paylaştığını öğrendim. 


Bu anımı niye paylaştım..ABD’nin Montreux Sözleşmesini delmeye çalışmasına karşı çıkan bütün amiraller Ergenekon ve Balyoz kumpasları ile tasfiye edildiler. 


Değerli Kardeşim , Sn. Deniz Kuvvetleri Komutanı , Kanal İstanbul’un Montreux Sözleşmesini tartışmaya açacağını ve bunun olabilecek sonuçlarını siyasilere anlatmak boynunuzun borcudur.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x

Toplam Yorum Sayısı 7

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Ata 8 ay önce yorumlandı

Möntrö nun kısıtlayıcı hukumleri var. Özellikle amerikan cikarları açısından. Amerika kanalın yapılmasını istiyor. Böylelikle bir kisitlamaya uğramadan donanmasini karadenize geçirecek ve buraya çöreklenecektir. Rusya yi Türkiye yi kafkaslari ve otesini kontrolu altinda tutmada cok avantajli hale gelecek. Montrö bize engel diyenler amerikan agziyla konusmakta bilmeden.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

kabızbeyinliler 9 ay önce yorumlandı

yahu kanal projesi 9 yıldır binlerce.fikir-bilgi-fen-ile alakalı fizikçi ve diğer mühendisliklerin üniversitelerden oluşturulmuş.kartezyen bir grup ile her bir şey inceden inceye düşünülmüş.habere bakıyorum.abd montröyü delmek isteyen subayları içeri attırmış.lan aslanım zaten rte.montrönün bizleri ..bakanlar gibi seyrettirdiği bir anlaşma,.ona dur.buna geç bile diyemiyoruz adamı oyarlar.rte deliyor işte abd.ye gıcık olsun diye.derdiniz yok..kendinizi bir şeyler biliyor gibi ortaya atmayın

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

AlperTunga 9 ay önce yorumlandı

öyle bir başlık atıyorsunuz ki hainlikte sınır tanımıyorsunuz. abd delmek isteyip delemediği anlaşma için amirallerimizi ve komutanlarımızı ergenekon kumpasıyla içeriye atmıştır. haberin başlığı bu gardaş

2 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

birde böyle düşün. 9 ay önce yorumlandı

monrö boğazlar sözleşmesinde yeni bir boğaz kurulamaz diye bir madde yok boğazlar türkiyenin elinde olacak diye bir madde var. olurda rusya rusya gemilerini suriye sınırına yada akdeniz e göndermek isterse o kanalı kullanabilir bunun gibi bir karar verme yetkisine sahip. olurda rusya gemilerini akdenize sokarsa libya ile yapılan anlaşma gereği rus gemilerini batırma yetkimide var rusya bizimle savaşa girmez dost kalırsa akdenizde elimizi güçlendirmek gibi bir artısıda var.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

nasıl yani????! 9 ay önce yorumlandı

bundan bir müddet önce de çevik bir ekibinden emekli koramiral atilla kıyatla hidiv kasrında yemek yenildi. kaynak yeniçağ: kimdir bu atilla kıyat!? - behiç kiliç **yani kuyruk acısı olanların lafını..bakınız *****si̇zi̇n yandaş gardaş dezenformasyon fastaniz ..si̇zi̇n ati̇lla kiyatiniz i̇çi̇n ne yazmiş,,,si̇z egzanti̇ri̇k mi̇lli̇yetçi̇lersi̇ni̇z.mi̇lli̇yetçi̇li̇k.....devlet bahçeli̇ gi̇bi̇ di̇k ve omurgalilarin fi̇ki̇rleri̇ni̇n büyüdüğü bi̇r arenadir.si̇z gerçekten normalmi̇si̇ni̇z??

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

nasıl yani????! 9 ay önce yorumlandı

. öyle ki, cemaat, emekliye sevk edildiğinde karalar bağlamış, terfisine kesin gözüyle bakılırken, teamüllere aykırı olarak emekli edildi” diye başlıklar atılıp uzun uzadıya övülmüştü, 28 şubat paşası. kaynak yeniçağ: kimdir bu atilla kıyat!? - behiç kiliç ****çevik bir, 28 şubat hareketinde abdnin truva atı görevini üstlenmişti. tayyip erdoğanla münasebetleri, belediye başkanlığı döneminde başladı. ocak 1999da cezaevinden çıktıktan sonra çevik birle i̇stanbulda yine bir araya gelindi.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

nasıl yani????! 9 ay önce yorumlandı

bakınız bu korgenerali.buraya yazanlara bakınız**yeniçağ gazetesi 2010 yılı makaleci behiç kılıç ne yazmış..kendini bilmez !!haberalp===>Kendileri bir 28 Şubat amiralidir..Hani memleketin en son darbesini yapan cuntacıların komuta kadrosundandır..!Bu yüce kişilik, o dönemin ulu önderlerinden Çevik Bir ile Güven Erkaya adlı zatların ruh ikizi olarak da tanınır... Kaynak Yeniçağ: Kimdir bu Atilla Kıyat!? - Behiç KILIÇ

0 Kişi beğendi.