Aç kalan kuşlar için yem bıraktılar

09 Ocak 2013 Çarşamba 13:43

Kar ve soğuk dolayısıyla yiyecek bulamayan kuşlar için minikler elleriyle araziye yem attı. Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde Özel Ceyhan İlköğretim Okulu öğrencileri, soğuk ve kar dolayısıyla kuşların aç kaldıklarını düşünerek...

Aç kalan kuşlar için yem bıraktılar

Kar ve soğuk dolayısıyla yiyecek bulamayan kuşlar için minikler elleriyle araziye yem attı. Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde Özel Ceyhan İlköğretim Okulu öğrencileri, soğuk ve kar dolayısıyla kuşların aç kaldıklarını düşünerek öğretmenleriyle birlikte bir organizasyon yaptı. Minikler, evlerinden getirdikleri yiyecekleri, ekmek parçalarını doğaya bıraktı.

    Kış mevsimi dolayısıyla kuşların aç kaldığını ifade eden minikler, “Kuşlar aç kalmasın diye yem bıraktık. Kar yiyecek alanlarını kapattı. Biz de evlerimizden getirdiğimiz ya da okulumuzun yemekhanesinde artan yiyecekleri kuşlar yesin diye bırakıyoruz.” dedi.

    Sınıf Öğretmeni Öğretmen Salih Sayım ise öğrencilerinin bu davranışından dolayı mutluluğunu dile getirdi. Sayım, “Çocuklarımızın merhamet ve canlılarla yaşama kültürünü öğrenebilmesi gerekiyor. Bu tür durumlar onların eğitimlerinde önemli fırsatlardır.” ifadesini kullandı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x