ADANA VALİLİĞİ ÖNÜNDE PATLAMA OLDU

24 Kasım 2016 Perşembe 08:42

Terör bu kez Adana'da karşımıza çıktı. Ayrıntılar geliyor.

ADANA VALİLİĞİ ÖNÜNDE PATLAMA OLDU

 

Adana'dan son dakika haberi... Adana Valiliği'nin otoparkında bu sabah bir patlama meydana geldi. Olay yerine çok sayıda ambulans ve polis ekipleri sevk edildi. İlk resmi açıklamayı yapan AB Bakanı Ömer Çelik Adana Valisi Mahmut Demirtaş ile görüştüğünü, yaralılar olduğunu belirtti ve ''Lanetli terör insanımızı hedef almaya devam ediyor. İnsanlık adına bu terörle sonuna kadar mücadele edeceğiz'' dedi. DHA'nın haberine göre teröristler bomba yüklü araç patlattı.

Son dakika: DHA'nın geçtiği habere göre Adana Valiliği’ne bu sabah teröristler bomba yükü araçla saldırı düzenledi.  Merkez Seyhan İlçesi’ndeki Döşeme Mahallesi Mehmet Nuri Sabuncu Bulvarı’nda bulunan Adana Valiliği’nin önündeki açık otoparktakipatlama saat 08.05’te meydana geldi. İlk belirlemelere göre teröristler önceden getirdiği bomba yüklü aracı tam mesai saatinin başladığı sırada infilak ettirdi.

Kentin büyük bölümünden duyulan patlamayla birlikte otoparktaki araçlar yanmaya başlarken o sırada araçlarını park eden ve oradan geçenler yaralandı. Valilik binası başta olmak üzere çevredeki çok sayıda binanın camları kırıldı.

İlk belirmemelere göre 1’i ağır 5 kişi ambulanslarla hastanelere sevk edilirken, polis bölgeyi güvenlik çemberine aldı. 

Güvenlik güçleri bombalı araçla saldırıyı düzenleyen teröristlerin yakalanması için operasyon başlattı.

AB BAKANI: VALİMİZLE KONUŞTUM, YARALILARIMIZ VAR

AB Bakanı Ömer Çelik de Twitterhesabından Adana'daki patlamayla ilgili şunladı söyledi:

''ADANA Valiliği önünde otoparkta bir patlama gerçekleşti. Valimizle konuştum. Yaralılarımız var.Yaralılarımıza acil şifa diliyorum. Aydınlığın işareti olan sabah saatlerinde bu alçak saldırı gerçekleşti. Adanamıza geçmiş olsun. Lanetli terör insanımızı hedef almaya devam ediyor. İnsanlık adına bu terörle sonuna kadar mücadele edeceğiz.''

1) ADANA Valiliği önünde otoparkta bir patlama gerçekleşti. Valimizle konuştum. Yaralılarımız var.

2) Yaralılarımıza acil şifa diliyorum. Aydınlığın işareti olan sabah saatlerinde bu alçak saldırı gerçekleşti. Adanamıza geçmiş olsun

3) Lanetli terör insanımızı hedef almaya devam ediyor. İnsanlık adına bu terörle sonuna kadar mücadele edeceğiz.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x