Adana'da izinsiz gösteri yapmak isteyen 9 öğrenci gözaltına alındı

28 Aralık 2012 Cuma 14:11

Adana'da ODTÜ'de çıkan olaylara destek için izinsiz gösteri yapan ve polise saldıran 11 üniversite öğrencisi gözaltına alındı. Çukurova Üniversitesi öğrencilerinin de aralarında olduğu göstericiler, ODTÜ'deki olaylardan bir gün sonra...

Adana'da izinsiz gösteri yapmak isteyen 9 öğrenci gözaltına alındı

Adana'da ODTÜ'de çıkan olaylara destek için izinsiz gösteri yapan ve polise saldıran 11 üniversite öğrencisi gözaltına alındı.

Çukurova Üniversitesi öğrencilerinin de aralarında olduğu göstericiler, ODTÜ'deki olaylardan bir gün sonra merkez Seyhan ilçesi Büyükşehir Belediyesi önünde toplanıp buradaki eyleme destek vermek istedi. Polis, izinsiz yürüyüş yapmak isteyen göstericilere izin vermeyince arbede yaşandı. Üniversite öğrencilerinden bazıları polise mukavemette bulundu. Olayların ardından Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şubesi ekipleri, kamera kayıtlarından tespit ettiği 11 üniversite öğrencisini gözaltına aldı. Emniyet'te ifadeleri alınan bu kişilerden 2'si ifadelerinin ardından serbest bırakıldı. 9'u ise "izinsiz gösteri yapmak ve kolluk kuvvetlerini mukavemette bulunmak" suçlamasıyla adli mercilere sevk edildi. Bu arada, Adli Tıp Biriminde sağlık kontrolünden geçirilen öğrenciler "Baskılar, gözaltılar tutuklamalar bizi yıldıramaz" şeklinde slogan attı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x