Adliye önündeki kavgayı polis güçlükle ayırdı

12 Mayıs 2015 Salı 13:11

Kocaeli'nde geçen Şubat ayında meydana gelen silahlı saldırı ve yaralama olayıyla ilgili görülen dava sonrasında taraflar adliye önünde tekme tokat birbirlerine girdi. Polis tarafları ayırmak için biber gazı kullandı. Olayda 5 kişi gözaltına...

Adliye önündeki kavgayı polis güçlükle ayırdı

Kocaeli'nde geçen Şubat ayında meydana gelen silahlı saldırı ve yaralama olayıyla ilgili görülen dava sonrasında taraflar adliye önünde tekme tokat birbirlerine girdi. Polis tarafları ayırmak için biber gazı kullandı. Olayda 5 kişi gözaltına alındı.

İzmit Yenimahalle'de 10 Şubat 2015 tarihinde Enes K., iddiaya göre pompalı tüfekle Halit O.'ya ateş ettiği sırada Halit O.'nun nişanlısı Nazlı A. saçmaların hedefi olarak yaralandı. Bu olayın ardından Enes K. ile saldırıya karşılık veren Halit O. gözaltına alındı. Olayla ilgili olarak görülen ilk duruşma sonrası Halit O. ve yanında bulunan arkadaşı ile karşı tarafın yakınları arasında sözlü tartışma çıktı. Sözlü tartışma bir anda büyüdü ve olayı gerçekleştiren Enes K. ile yakınları Halit O. ile yanında bulunan arkadaşına saldırdı. Adliye çıkışında küfürleşen taraflar bir AVM önünde yeniden birbirine girdi. Yumrukların ve tekmelerin havada uçuştuğu kavgada Halit O.'yu linç edilmekten polis kurtardı. Tarafları biber gazı kullanarak etkisiz hale getiren polis 5 kişiyi gözaltına aldı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x