Afganistan'da şehit olan Şengül'ün evinde yas var

26 Şubat 2015 Perşembe 15:39

Afganistan'ın başkenti Kabil'de Türk askerlerinin bulunduğu araca düzenlenen bombalı saldırıda şehit olan Piyade Uzman Çavuş Adem Şengül'ün İstanbul’daki evinde yas var. Şehit evine Türk bayrakları asılırken, şehidin eşi yakınlarının...

Afganistan'da şehit olan Şengül'ün evinde yas var

Afganistan'ın başkenti Kabil'de Türk askerlerinin bulunduğu araca düzenlenen bombalı saldırıda şehit olan Piyade Uzman Çavuş Adem Şengül'ün İstanbul’daki evinde yas var. Şehit evine Türk bayrakları asılırken, şehidin eşi yakınlarının yardımıyla güçlükle ayakta durabildi.

Afganistan'ın başkenti Kabil'de Türk büyükelçiyi korumakla görevli timin aracına bomba yüklü araçla saldırı düzenlenmişti. Saldırıda şehit olan Adem Şengül’ün Pendik’teki evinde yas var. Evin bulunduğu sokağa ve evine Türk bayrakları asılırken, evinin önünde yakınları beklemeye başladı. Şengül’ün 5 yaşındaki bir çocuğu bulunduğu eşinin ve çocuğunun bu akşam Samsun’a gideceği öğrenildi. Şehidin uçakla Ankara’ya oradan da Samsun’a baba ocağına götürüleceği belirtildi. Öte yandan şehit eşi Nurgül Şengül, akrabalarının kolları arasında güçlükle durabildi. Arabadan inen Şengül, yakınlarının yardımıyla evine girdi.

Şehidin akrabası Zeki Sayar, “Kabil’de patlama olduğunu duyduk. Adem Şengül’ün hayatını kaybettiğini söylediler. Hepimizin başı sağolsun.” dedi.


Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x