Afyon UKEME, Şırnak'ta yararlı askerlere sağlık hizmeti sundu

12 Ocak 2016 Salı 12:11

Afyonkarahisar Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri (UMKE), terör örgütüyle şiddetli çatışmaların yaşandığı Şırnak'ın Silopi ilçesinde yaralı güvenlik güçlerine sağlık hizmeti sundu. 15 gün boyunca devlet hastanesine gönüllü olarak...

Afyon UKEME, Şırnak'ta yararlı askerlere sağlık hizmeti sundu

Afyonkarahisar Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri (UMKE), terör örgütüyle şiddetli çatışmaların yaşandığı Şırnak'ın Silopi ilçesinde yaralı güvenlik güçlerine sağlık hizmeti sundu. 15 gün boyunca devlet hastanesine gönüllü olarak hizmet veren ekip, Afyonkarahisar'a geri döndü.

Dr. Muammer Topuz başkanlığındaki UMKE ekibi, İl Sağlık Müdürü Dr. Necip Yemenici'yi ziyaret etti. UMKE gönüllüleri, kendilerine verdikleri destekten dolayı Yemenici'ye, Yemenici de zor bir göreve talip olarak Şırnak'a giden UMKE ekibine teşekkür etti. Yemenici, Sağlık Bakanlığı'nın çalışmaları doğrultusunda terör örgütü ile çatışmaların yoğun olarak yaşandığı illere diğer şehirlerden sağlık personeli takviye edildiğini kaydetti. UMKE ekibinin de bu göreve gönüllü olduğunu ifade eden Yemenici, 14 Aralık 2015 ile Ocak 2016 tarihleri arasında Şırnak Silopi'de özellikle Jandarmaya ait vakalara bakacak şekilde hizmet verdiklerini anlattı.

Ekiplerin ortamın zorluğuna ve mevsim şartlarının olumsuzluklarına rağmen bu görevin üstesinden geldiğini dile getiren Yemenici, "Çok zor bir ortamda, bir de kış mevsiminin de olumsuzluklarını düşünürsek gerçekten meşakkatli bir göreve talip oldular ve başarı ile bu görevin üstesinden de gelmeyi bildiler. Kendilerini burada tekrar görmekten mutluluk duyuyoruz. Ailelerine tekrar kavuşmaları bizleri ziyadesiyle memnun etti. Umuyoruz çatışma ortamlarında da tekrar huzur ve güven ortamı sağlanır ve orada görev yapan polis ve askerlerimiz de sağ salim ailelerine kavuşmuş olurlar." dedi.

2 hafta boyunca Silopi Devlet Hastanesi'nde bulunan UMKE ekibinde 6 kişi görev yaptı.

Yorum Gönder

@name x