Afyonkarahisar Belediyesi, Akarçay’a 400 bin liralık gemi alacak

03 Ocak 2013 Perşembe 16:43

Afyonkarahisar Belediye Meclisi, oybirliğiyle aldığı kararla Akarçay'da kullanılmak üzere bir adet gezinti amaçlı gemi alacak. Belediye, şehir merkezinden geçen ve görsel kirliliğe neden olan Akarçay için 50 milyon lira harcayarak sosyal ve...

Afyonkarahisar Belediyesi, Akarçay'a 400 bin liralık gemi alacak

Afyonkarahisar Belediye Meclisi, oybirliğiyle aldığı kararla Akarçay'da kullanılmak üzere bir adet gezinti amaçlı gemi alacak. Belediye, şehir merkezinden geçen ve görsel kirliliğe neden olan Akarçay için 50 milyon lira harcayarak sosyal ve sportif faaliyetlerinin yapılacağı mekan haline getirmişti.

    Akarçay'da kullanılmak üzere bir adet gezinti amaçlı gemi ve bir adet bot alınması Belediye Meclisi'nin toplantısında görüşüldü.

    Alınması planlanan gemiyle ilgili olarak geçen ay Yalova'daki tersanelerde incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, en az 30 yolcu kapasiteli bir nehir gemisi almayı planladıklarını söyledi. Gemi içerisinde gezinti için gerekli her şeyin var olacağını belirten Çoban, gemiyi en geç mayıs ayı içerisinde nehre indirmek istediklerini kaydetti. Çoban, geminin ihaleyle alınacağını ve bedelinin tahminen 350-400 bin TL arasında olacağını ifade etti.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x