AĞAÇLAR ÖZEL SEKTÖRE SATILABİLECEK

04 Nisan 2018 Çarşamba 22:27

TBMM'de kabul edilen torba yasayla, Ormanlarımızın akıbeti tehlikeye sokuldu. Bu yasa TÜRK MİLLETİ televizyonlarda "DİRİLİŞ" dizisini izlerken kabul edildi!!!

AĞAÇLAR ÖZEL SEKTÖRE SATILABİLECEK

Ormanlardaki dikili ağaçların satılmasını, orman alanlarının Hazine’ye takas yoluyla devredilerek imara açılmasını, orman içi ve kıyılara balık tesisi kurulmasını, tarımsal sulamanın da tıpkı elektrikte olduğu gibi özelleştirilmesinin önünü açan torba tasarı Tarım Orman ve Köyişleri Komisyonunda muhalefetin itirazlarına rağmen kabul edildi. Tasarıya eklenen ve oy birliğiyle kabul edilen tek madde ise hayvanların kulaklarına takılan 2-3 liralık küpelerin üreticilere ücretsiz verilmesini öngören madde oldu.

 AĞAÇLAR ÖZEL SEKTÖRE SATILABİLECEK

Tasarıya göre, ormanlardaki dikili ağaçlar özel sektöre satılabilecek. Hatta ormanlar, dikili ağaçları satın alacak şirketlere uzun yıllar boyunca tahsis edilebilecek. CHP ormanların özelleştirilmesinin Anayasa'ya aykırı olduğu gerekçesiyle bu maddeyi Anayasa Mahkemesine götüreceğini açıklamıştı. Ayrıca kabul edilen maddelere göre orman alanları Hazine'ye takas yoluyla devredilip her türlü imara açılabilecek. Orman içlerine, göl ve baraj göletlerine balık üretme çiftlikleri, ormanlarla deniz ve göl kıyılarına balık tesisleri kurulabilecek. Ormanlardaki ağaçların altı 6-7 metre oyulup sebze ve meyve saklamak üzere depo haline dönüştürülebilecek.

(Kaynak: Sözcü)Yorum Gönder

@name x