Ağrı Defterdarlığı’ndan Vali Tekinarslan’a ziyaret

26 Şubat 2013 Salı 16:03

Ağrı Defterdarı Ali Osman Karaköse ve defterdarlık çalışanları Vali Mehmet Tekinarslan’ı ziyaret etti. Vali Tekinarslan’a çiçek ve plaket takdiminde bulunan İl Defterdarı Karaköse, Vergi Haftası kutlamaları kapsamında yapacakları etkinlikler...

Ağrı Defterdarlığı'ndan Vali Tekinarslan'a ziyaret

Ağrı Defterdarı Ali Osman Karaköse ve defterdarlık çalışanları Vali Mehmet Tekinarslan’ı ziyaret etti.

Vali Tekinarslan’a çiçek ve plaket takdiminde bulunan İl Defterdarı Karaköse, Vergi Haftası kutlamaları kapsamında yapacakları etkinlikler konusunda bilgi verdi. Hafta boyunca vergi bilincinin geliştirilmesi için kamu kurumları, meslek odaları, basın kuruluşları, eğitim kurumları ve mükelleflerin ziyaret edildiğini kaydeden Karaköse, bu kapsamda bir takım sportif faaliyetlerin yanı sıra resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarının da yapılacağını bildirdi.

Bir ülkenin mali durumunun ancak verilen vergilerle güç kazanacağını belirten Ağrı Valisi Mehmet Tekinarslan, “Kamu giderlerinin temel kaynağı vatandaşlarımız tarafından ödenen vergilerle karşılanıyor. Bu nedenle tahakkuk edilen vergilerin sağlıklı bir şekilde tahsil edilmesi önem arz ediyor. Ancak bu şekilde kaliteli hizmet sunulabilir. Vatandaşlık görevinin gereği olan vergi konusunda yapılan çalışmaların geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza öğretilmesi ve toplumun büyün bireylerine bu bilincin kazandırılması gerekir.” dedi.

Vali Tekinarslan, “24’üncünü kutladığımız geleneksel Vergi Haftası vesilesiyle, haftanın tüm Ağrılı hemşerilerimize, Defterdarlık çalışanlarına, alış-verişlerinde belgesini alan tüm bilinçli tüketicilere, tüm mükelleflerimiz ile muhasebeci ve mali müşavirlere için hayırlara vesile olması temennisiyle vergi haftalarını kutluyor, vatandaşlarımıza hayırlı kazançlar diliyorum.” şeklinde konuştu.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x