AGÜ rektör yardımcısı, proje yarışmasında birinci oldu

17 Mart 2013 Pazar 09:39

Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) Rektör Yardımcı Prof. Dr. Osman Serindağ'ın, 'Gün ışığı ile uyarılabilen nanofosforlar' adlı AR-GE projesi, 3. Doğu Akdeniz Üniversiteleri Bölgesel AR-GE Proje Pazarı ve AR-GE Proje Yarışması'nda...

AGÜ rektör yardımcısı, proje yarışmasında birinci oldu

Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) Rektör Yardımcı Prof. Dr. Osman Serindağ'ın, 'Gün ışığı ile uyarılabilen nanofosforlar' adlı AR-GE projesi, 3. Doğu Akdeniz Üniversiteleri Bölgesel AR-GE Proje Pazarı ve AR-GE Proje Yarışması'nda birinci seçildi.

        Zirve Üniversitesi tarafından düzenlenen yarışma, 11 üniversitenin katılımı ile Zirve Üniversitesi'nde gerçekleştirildi. Yarışmada, Abdullah Gül Üniversitesi'ni Rektör Yardımcısı Yardımcı Prof. Dr. Osman Serindağ temsil etti. Prof. Dr. Serindağ'ın 'Gün ışığı ile uyarılabilen nanofosforlar' başlıklı AR-GE projesi, girişimcilik ruhunun pekişmesi ve Ar-Ge kültürünün gelişmesi amacıyla yapılan yarışmada, 28 proje arasında birinci oldu.
    
         Prof. Dr. Serindağ, gün ışığı ile uyarılabilen fosfor malzemesi sayesinde, yol çizgilerinin daha belirgin hale geleceğini, reklam panolarında elektrik enerjisinden tasarruf sağlanacağını ifade etti. Serindağ, malzemenin, ısıya dayanıklı inorganik malzemelerden elde edildiğini sözlerine ekledi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x