AK Partili danışman Yaşar Taşkıran'a rüşvet gözaltısı iddiası

22 Nisan 2013 Pazartesi 14:43

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'ın başdanışmanı AK Partili Yaşar Taşkıran rüşvet iddiasıyla gözaltına alındı. Danışmanın suçüstü yakalandığı ileri sürüldü.

AK Partili danışman Yaşar Taşkıran'a rüşvet gözaltısı iddiası

Bolu Belediyesi'nde şok. Bolu Belediye Başkanı AK Partili Alaaddin Yılmaz'ın baş danışmanı olarak görev yapan Yaşar Taşkıran, bir kafede buluştuğu bir kişiden seri numaraları alınmış 15 bin TL'yi rüşvet olarak aldığı iddiasıyla gözaltına alındı.

İmar Kanunu'nun 18'inci maddesine (kisisel kullanımdaki bir alanı kamusallaştırmak için yol, cadde, vb gibi yaparak ve kullanılarak istimlak edilmesi) göre arsası değişikliğe uğrayan kimliği açıklanmayan bir kişi, Bolu Belediye Başkanı Aladdin Yılmaz'ın baş danışmanı Yaşar Taşkıran'dan yardım istedi. İddiaya göre, Yaşar Taşkıran, gerektiği düzenlemenin yapılması için arsa sahibinden rüşvet istedi. Bolu Cumhuriyet Savcılığı'na yapılan şikayet üzerine soruşturma başlatılarak, Yaşar Taşkıran ile buluşacak kişinin rüşvet olarak vereceği paraların seri numaraları alındı.

İddiaya göre, arsa sahibi ile Yaşar Taşkıran, dün öğleden sonra PTT Caddesi'ndeki bir kafede buluştu. Bolu Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, Yaşar Taşkıran ile vatandaşı görüşürken izlemeye aldı. Parayı aldıktan sonra aracına binerek kafenin bulunduğu yerden ayrılan Yaşar Taşkıran'ın kısa bir süre sonra önü kesildi. Yaşar Taşkıran'ın üzerinde ve aracında arama yapıldı. Aracın torpido gözünde gazete kağıdının içerisine sarılı seri numaraları alınmış 15 bin TL para ele geçirildiği öne sürüldü. Polis, rüşvet aldığı iddia edilen Yaşar Taşkıran'ı gözaltına alırken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

BELEDİYE BAŞKANI'NDAN İLK AÇIKLAMA: HAYIRLISI OLSUN

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Yaşar Taşkıran'ın gözaltına alınmasıyla ilgili olarak, "Biz belediyedeki yolsuzlukların üzerine gidiyoruz. Kimin ne yaptığını öğreniyoruz. Böyle bir rüşvet olayı varsa hayırlısı olsun" dedi.

ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Bolu Cumhuriyet Savcılığı'nın yürüttüğü soruşturma kapsamında kafede buluştuğu arsa sahibinden seri numaraları alınmış paraları rüşvet olarak aldığı iddia edilen Bolu Belediye Başkanı Baş Danışmanı Yaşar Taşkıran, polisteki sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x