AK Parti’li ve HDP’li yöneticiler bir araya geldi

27 Kasım 2019 Çarşamba 11:15

Hürriyet gazetesinin hükümete yakın yazarı Abdülkadir Selvi, AK Parti’li ve HDP’li yöneticilerin bir araya geldiğini yazdı.

AK Parti'li ve HDP'li yöneticiler bir araya geldi

 Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan ile Meclis Başkanvekili Mithat Sancar'ın dün AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı'yı ziyaret ettiğini aktardı.

Abdulkadir Selvi, yazısında "CHP'deki gelişmelere odaklandık ama siyasette ilginç gelişmeler yaşanıyor" ifadesini kullandı.

Selvi, "HDP Eşbaşkanı Pervin Buldan ile Meclis Başkanvekili Mithat Sancar, dün AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı'yı ziyaret ediyorlar. Uzun süredir HDP ile AK Parti arasında ilk kez doğrudan bir temas yaşanıyor" dedi.

Selvi'nin yazısının ilgili kısmı şu şekilde;

"HDP’LİLERİN ZİYARETİ

"CHP’deki gelişmelere odaklandık ama siyasette ilginç gelişmeler yaşanıyor. HDP Eşbaşkanı Pervin Buldan ile Meclis Başkanvekili Mithat Sancar, dün AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı’yı ziyaret ediyorlar. Uzun süredir HDP ile AK Parti arasında ilk kez doğrudan bir temas yaşanıyor. Naci Bostancı, siyasetin dilinin yumuşaması açısından bu ziyareti önemli bulduğunu belirtiyor. Ziyarete ilişkin bir açıklama yapılmıyor ama HDP’nin İstanbul başta olmak üzere 3 büyükşehirde seçimlere girmeme kararından sonra bu ziyaretin yapılması önemli bulunuyor. HDP’nin İstanbul’da seçimlere katılmama kararı CHP’yle “stratejik ittifak” olarak yorumlanmıştı."


Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x