AKP'NİN ÖNEMLİ İSMİNDEN BOMBA AÇIKLAMALAR ! “MHP İLE GÖRÜŞÜYORUZ TEK SIKINTI...“

27 Haziran 2015 Cumartesi 12:28

MHP ile AKP görüşüyor, bir tek bakanlık sayısı konusunda uzlaşılamadı. İddia AKP'li bir isimden sızdı. Peki MHP ne diyor?

AKP'NİN ÖNEMLİ İSMİNDEN BOMBA AÇIKLAMALAR ! 'MHP İLE GÖRÜŞÜYORUZ TEK SIKINTI...'

 ANKARA'da koalisyon pazarlıkları tam gaz sürerken kulislere birbiri ardına iddialar düşüyor. AK Parti rotayı CHP'ye kırdı denilirken 'MHP ile görüşüyoruz' iddiası ortaya atıldı. 

Bilginin kaynağı da önemli bir AKP'li... Posta yazarı Candaş Tolga Işık'ı arayan AKP'li şunları söylemiş, 

-“MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya ve Ümit Özdağ ile görüşüyoruz. Bir tek bakanlık sayısı konusunda uzlaşamadık. Diğer konular tamam....”

MHP GÖRÜŞME İDDİASINA NE DEDİ?
Ümit Özdağ bu dönem MHP lideri Devlet Bahçeli'nin en yakınındaki isim. Eğer bir koalisyon görüşmesi yapılıyorsa o görüşmelerde bulunması muhtemel biri. Peki AKP'li kaynağın söylediği 'MHP ile görüşüyoruz' iddiası doğru mu?  Candaş Tolga Işık , Ümit Özdağ 'a ulaşıp bunu sormuş aldığı aldığı yanıt “Henüz hiçbir görüşme yok, doğru değil” olmuş. 

MHP'NİN OLMAZSA OLMAZLARI
Ümit Özdağ , AK parti ile koalisyon için olmazsa olmazlarını da sıraladı. İlk sırada ise Kürt sorunu bulunuyor. "Bizim olmazsa olmazlarımız var' diyen Ümit Özdağ onları şöyle sıralıyor;

1- Türkiye’nin güneydoğusunda bağımsız ve federe bir devlet kurulmasına izin verilemez.

2- Türkiye devletini, milletini ilgilendiren hayati meseleler İmralı’da Öcalan’la görüşülemez.

3- Yargı bağımsızlığına müdahale edilemez.

4- Cumhurbaşkanı gayrı meşrudur demiyoruz. Cumhurbaşkanı meşrudur ama yetkileri anayasal çizgilere çekilmek zorunda... Bir masaya oturulacaksa bunlar üzerinde mutabakat sağlandıktan sonra oturulur.”
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x