Aksaray'da izinsiz dağıtılan broşür ve ilanlarına 183 TL ceza uygulanacak

07 Nisan 2013 Pazar 11:55

Aksaray Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, son günlerde bazı esnaflar tarafından el ilanı, broşür, afiş, insört gibi ilan ve reklam materyallerinin izinsiz olarak dağıtıldığının tespit edilmesi üzerine yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada,...

Aksaray'da izinsiz dağıtılan broşür ve ilanlarına 183 TL ceza uygulanacak

Aksaray Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, son günlerde bazı esnaflar tarafından el ilanı, broşür, afiş, insört gibi ilan ve reklam materyallerinin izinsiz olarak dağıtıldığının tespit edilmesi üzerine yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada, bu tür ilanların dağıtılması için mutlaka belediyeden izin alınması gerektiği, aksi takdirde 183 TL para cezası uygulanacağı bildirildi.

    Açıklamada şu görüşlere yer verildi: “Belediyemiz sınırları ve mücavir alanları içinde yapılan her türlü ilan ve reklam, reklam vergisine tabidir. Şehrimizde bazı esnaflarım ilan ve reklam yapmak amacı ile el ilanı, broşür, afiş, insört gibi ilan ve reklam materyallerini belediyeden izinsiz olarak dağıttıkları zabıtalarca tespit edilmektedir. Esnaflarımızın mağdur olmamaları için, reklam materyallerinin dağıtımını yapmadan önce zabıta müdürlüğüne gelerek beyanını verip vergisini ödedikten sonra dağıtıma izin verilecektir. İzinsiz olarak dağıtılan ilan ve reklam materyalleri zabıtaca toplatılıp 5326 Sayılı Kabahatler Kanunu'nun 42 Maddesi'ne göre işlem yapılarak 183 TL para cezası uygulanacaktır. Esnaflarımızın bu konuda dikkat etmeleri gerekmektedir.”

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x