Alzheimer hastası yaşlı adam 63 kilometre uzakta bulundu

16 Ocak 2013 Çarşamba 17:43

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde geçen pazartesi sabahı evinden çıkıp bir daha dönmeyen 71 yaşındaki alzheimer hastası Bekir Tezdoğan, İzmir’in Dikili ilçesinde bulundu. Saat 07.30’da oğlu İrfan Tezdoğan ile birlikte evden çıkan, daha...

Alzheimer hastası yaşlı adam 63 kilometre uzakta bulundu

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde geçen pazartesi sabahı evinden çıkıp bir daha dönmeyen 71 yaşındaki alzheimer hastası Bekir Tezdoğan, İzmir’in Dikili ilçesinde bulundu. Saat 07.30’da oğlu İrfan Tezdoğan ile birlikte evden çıkan, daha sonra oğlunun yanından ayrılan Bekir dedenin, 63 kilometre yürüdüğü anlaşıldı.

İrfan Tezdoğan, yaptığı açıklamada, "Babamla birlikte önceki sabah evden ayrıldık. Ben işyerime gittim, babam da biraz dolaşacağını söyledi. İki gün geçmesine rağmen kendisinden haber alamamıştık. Kimileri Burhaniye Şehirlerarası Otobüs Terminali yakınlarında gördüğünü söyledi, kimileri meydanda gördüğünü. Burhaniye İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin arama çalışmaları, babamın fotoğraflarını komşu il ve ilçelerin polis ve jandarma birimlerine göndermesi sonucu sonunda bulduk. Öğrendiğimiz kadarıyla Dikili'ye kadar yürüyerek gitmiş." dedi. Babasının bulunması için çaba gösteren herkese teşekkür eden Tezdoğan, onu bir daha yalnız bırakmayacaklarını söyledi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x