Amasya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi 2015 ÖSYS Kılavuzunda yer alacak

16 Mart 2015 Pazartesi 13:06

Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, İlahiyat Fakültesi’nin 2015 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı (ÖSYS) Kılavuzunda yer alması için tüm süreçleri tamamlayarak Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’na (YÖK) gerekli...

Amasya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi 2015 ÖSYS Kılavuzunda yer alacak

Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, İlahiyat Fakültesi’nin 2015 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı (ÖSYS) Kılavuzunda yer alması için tüm süreçleri tamamlayarak Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’na (YÖK) gerekli müracaatları yaptıklarını söyledi.

Amasya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nin 2013 yılında kurulduğunu hatırlatan Rektör Orbay, ilk aşamada 'Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği' programını aktif hale getirerek öğrenci alımına başladıklarını kaydetti. İlahiyat Fakültesi’nde biri yabancı uyruklu olmak üzere toplam 11 öğretim üyesi sayısına ulaşıldığını belirten Orbay, “Öğrenci alımı için gerekli olan tüm anabilim dallarımıza gerekli atamalar yapılmıştır. Senatomuz kararı ile 2015-ÖSYS kılavuzu için Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’na gerekli müracaatlar yapılmıştır. Kısacası, fakültemiz her yönü ile 2015-2016 akademik yılı için tüm hazırlıklarını tamamlamış, eğitim-öğretim faaliyetlerine hazır haldedir.” diye konuştu.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x