Ambulansa molotoflu saldırı

17 Nisan 2015 Cuma 09:02

HAKKARİ'nin Yüksekova ilçesinde hasta almaya giden ambulansa molotofkokteyli atan yüzü maskeli PKK'lı teröristlere polis müdahale etti. Üç sağlık personelinin bulunduğu ambulansta polisler tarafından yapılan incelemede, arka camın kırık olduğu ve içindeki sedye ile tıbbi malzemelerin molotofkokteyli atılması sonucu yandığı belirlendi.

Ambulansa molotoflu saldırı

 HAKKARİ'nin Yüksekova ilçesinde hasta almaya giden ambulansa molotofkokteyli atan PKK'lı teröristlere müdahale edildi.

Alınan bilgiye göre, Cengiz Topel Caddesi Eski Cezaevi Kavşağı'nda toplanan yüzü maskeli teröristler Eczaneler Sokağı'nda nöbet tutan polislere molotofkokteyli ve taşlarla saldırdı.
Polisin basınçlı su ve biber gazlı müdahalesiyle ara sokaklara dağılan teröristler, bu kez Yüksekova-Şemdinli karayoluna barikat kurdu.
Yolu trafiğe kapatan terör örgütü yandaşları, Orman Mahallesi'ne hasta almaya giden 3 sağlık personelinin bulunduğu ambulansa molotofkokteyli attı.
Molotofkokteylinin isabet etmesi sonucu hasar oluşan ambulans, polisin PKK'lılara müdahalesinin ardından olay yerinden uzaklaştırılarak, İlçe Emniyet Müdürlüğü bahçesine çekildi.
Ambulansta polisler tarafından yapılan incelemede, arka camın kırık olduğu ve içindeki sedye ile tıbbi malzemelerin molotofkokteyli atılması sonucu yandığı belirlendi.
Silah seslerinin duyulduğu ilçede, güvenlik önlemleri artırıldı. (AA)
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x