Ankara Beyaza Büründü, İşte Yağış Beklenen İller

17 Aralık 2012 Pazartesi 15:45

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yurdu etkisi alan yağışlarla ilgili vatandaşı uyardı. Güne karla uyanan Ankara’nın ardından Erzurum’da da kar yağışı başladı. İşte öğle ve gece saatlerinde yağış beklenen iller…

Ankara Beyaza Büründü, İşte Yağış Beklenen İller

 Şiddetli soğuk ve sağanak yağışın ardından kar yağışı yurdun genelini etkisi altına aldı. Dün akşam saatlerinde başlayan kar yağışı gece etkisini artırınca Ankara beyaza büründü. Peki, diğer bölgelerde hava nasıl? Bakın yağış beklenen iller hangileri…

YAĞIŞ BEKLENEN İLLER

Yapılan son değerlendirmelere göre; Batı bölgelerdeki yağışların zamanla ülkemizin büyük bir bölümünde görüleceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden itibaren Muğla çevrelerinde, akşam saatlerinde Antalya'nın doğu ilçeleri (Alanya, Manavgat, Gazipaşa ve Serik) ve Hatay çevrelerinde, gece saatlerinde Hatay, Osmaniye, K.Maraş, Gaziantep, Kilis, Adıyaman, Diyarbakır ve Elazığ çevrelerinde kuvvetli olmak üzere, Trakya, Batı ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeyi ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda karla karışık yağmur ve kar, Ülkemizin güney kıyılarında gök gürültülü sağanak, diğer yerlerde yağmur ve sağanak şeklinde olması bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde Doğu Anadolu'nun kuzeyinde kuvvetli olmak üzere, iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor.

Hava sıcaklığının batı kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişikliğin olmayacağı bekleniyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Öğle saatlerinden itibaren Muğla çevrelerinde, akşam saatlerinde Antalya'nın doğu ilçeleri (Alanya, Manavgat, Gazipaşa ve Serik) ve Hatay çevrelerinde, gece saatlerinde Hatay, Osmaniye, K.Maraş, Gaziantep, Kilis, Adıyaman, Diyarbakır ve Elazığ çevrelerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (sel ve su baskını, görüş mesafesinde azalma, deniz ve kara ulaşımında aksamalar vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI

Gece ve sabah saatlerinde Doğu Anadolu'nun kuzeyinde kuvvetli olmak üzere, iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi beklendiğinden başta sürücüler olmak üzere ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

Yorum Gönder

@name x