Ankara’da mermer parçası ile banka soygunu (Özel)

26 Şubat 2015 Perşembe 11:28

Başkent Ankara'da özel bir bankaya elinde mermer parçasıyla girdiği öğrenilen bir kişi, 40 bin lira alarak bankadan ayrıldı. Akli dengesi yerinde olmadığı iddia edilen şahsın giderken paraları çevreye saçtığı, peşinden giden güvenlik...

Ankara'da mermer parçası ile banka soygunu (Özel)

Başkent Ankara'da özel bir bankaya elinde mermer parçasıyla girdiği öğrenilen bir kişi, 40 bin lira alarak bankadan ayrıldı. Akli dengesi yerinde olmadığı iddia edilen şahsın giderken paraları çevreye saçtığı, peşinden giden güvenlik görevlisinin çevredeki esnafla birlikte yere saçılan paraları topladığı öğrenildi. Paranın 400 lirası bulunamazken, şahıs da kayıplara karıştı.

Olay, önceki gün akşam saatlerinde Ulus Çankırı Caddesi’ndeki bir bankada gerçekleşti. Alınan bilgiye göre, elinde mermer parçası bulunan kimliği belirsiz bir şahıs ‘tekbir getirin’ diyerek, bankaya girdi. Şahıs daha sonra çalışanların önündeki tezgâha mermer parçasıyla vurdu. Paniğe kapılan bir bayan çalışan başka bir müşteri için hazırladığı 40 bin lirayı şahsa uzattı. Parayı alan şahıs bankadan ayrıldı. Bankanın güvenlik görevlisi şahsın peşinden gitti. Cadde üzerinde ilerleyen şahıs üzerindeki paraları çevreye saçmaya başladı. Bunun üzerine peşinden gelen güvenlik görevlisi ile çevre esnafı kaldırıma savrulan paraları toplamaya başladı. Toplanan paranın 39 bin 600 lira olduğu öğrenilirken, kalan para bulunamadı. Akli dengesi yerinde olmadığı belirtilen şahıs ise gözden kayboldu.

İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Bir taraftan bankadan bilgi almaya çalışan ekipler, diğer yandan çevrede şahsı aramaya başladı.

Görgü tanıkları şahsın üzerindeki parayı alıp, yola savurmaya başladığını ve çevredeki esnaflarla parayı toplayıp, bankanın güvenlik görevlisine teslim ettiklerini anlattı.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x