'Anne Okula Geç Kalma' projesinin ilk ders zili çaldı

15 Mart 2013 Cuma 10:36

Başakşehir Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin başlattığı 'Anne Okula Geç Kalma' eğitim projesi Şahintepe Bilgievi’nde uzman eğitimcilerle anne ve anne adaylarını bir araya getirdi. İlk eğitim dersini 'Kendini Tanıma, Yaşama Sevinci ve...

'Anne Okula Geç Kalma' projesinin ilk ders zili çaldı

Başakşehir Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin başlattığı 'Anne Okula Geç Kalma' eğitim projesi Şahintepe Bilgievi’nde uzman eğitimcilerle anne ve anne adaylarını bir araya getirdi. İlk eğitim dersini 'Kendini Tanıma, Yaşama Sevinci ve Motivasyon' başlığıyla Dr. Şaban Kızıldağ verdi.

Eğitim programına Başakşehir Kaymakamı Cevdet Can, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal'ın eşi Hatice Uysal, Başakşehir Belediye Başkan Yardımcısı Haluk Dikbaş, Kent Konseyi Genel Sekreteri Zeki Ertürk, Başakşehir Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Şaduman Kutay, Ak Parti Başakşehir Kadın Kolları Başkanı Özlem Erol ve çok sayıda semt sakini katıldı.

Başakşehir Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Dr. Şaduman Kutay açılışta yaptığı konuşmada, "Biz kadın meclisi olarak ilçemizde kadınlara yönelik yapılan her türlü çalışmayı destekliyoruz. Bu projeyle toplumda kendine güvenen, üreten ve başarılı nesiller yetiştirecek kadınlar kazandırmayı hedefliyoruz." dedi. İnsan karakterinin 0-12 yaş arası dönemde oluştuğunu belirten Dr. Şaban Kızıldağ da bu dönemde ailede ve okulda verilen eğitimin önemine değindi. Kızıldağ, üretmek, değişmek ve gelişmek için her şeye karşı olumlu bir yaklaşım sergilemek ve sağlıklı bir ruh yapısına sahip olmak gerektiğini belirtti. Kızıldağ, "Sağlıklı bir ruh hali toplum olarak ihtiyacımız olan tek şey. Sağlıklı bir yapıya sahip olmak için öncelikle kendimizi çok seveceğiz. Kendimizi sevdiğimiz zaman başkalarını da sevmiş oluruz. Yaptığımız işi severek yapacağız. Kendimizi bir yere ait hissetmeliyiz. Ve tüm bunlar içinde umutlarımız ve gelecek tasarımlarımız olmalı." diye konuştu.

Şahintepe ve Güvercintepe Bilgievleri’nde 14 Mart- 11 Mayıs tarihleri arasında uzmanlar tarafından verilen eğitimlerde anne ve anne adayları çocuk eğitiminden sağlığa, beslenmeden aile içi iletişime ve internet kullanımından kişisel gelişim gibi konularda önemli bilgiler verilecek.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x