Annesine hediye almak isterken sahipsiz bombanın kurbanı oldu

12 Mayıs 2013 Pazar 13:17

Diyarbakır’da Anneler Günü nedeniyle annesine hediye almak isteyen 3 çocuk, sahipsiz bombaların kurbanı oldu. Annesine alacağı hediyenin parasını çıkarmak için hurda diye topladığı cisimler, Diyarbakırlı Sezgin Onur'un (14) elinde patladı....

Annesine hediye almak isterken sahipsiz bombanın kurbanı oldu

Diyarbakır’da Anneler Günü nedeniyle annesine hediye almak isteyen 3 çocuk, sahipsiz bombaların kurbanı oldu. Annesine alacağı hediyenin parasını çıkarmak için hurda diye topladığı cisimler, Diyarbakırlı Sezgin Onur'un (14) elinde patladı. Onur, patlamada 4 parmağını kaybederken, yanındaki kardeşi ile arkadaşı da yaralandı.

Olay, Diyarbakır’ın Yenişehir ilçesi Seyrantepe semtinde meydana geldi. Aziziye Mahallesi'nde ikamet eden Sezgin Onur (14), kardeşi Yakup Onur’la (10) birlikte mahallede bulunan dere yatağında hurda toplamaya gitti. Çocuklar, topladıkları hurdaları eskiciye satmak için mahalleye getirip ayrıştırmak istedi. Bu sırada patlama meydana geldi. Mahalle sakinleri, elektrik panosunda patlama olduğunu düşündü, çok önemsemedi. Sezgin Onur’un, yaralı eliyle önce komşularına sonra evine koşması üzerine mahalleli patlamadan haberdar oldu. Olay yerine çağrılan ambulans, yaralı çocukları hastaneye kaldırdı. Olay yerine gelen Diyarbakır polisi ise patlamanın olduğu bölgeye güvenlik şeridi çekerek çalışma yaptı.

Yapılan araştırmada, çocukların hurda diye dere yatağından topladıkları cisimlerin el yapımı bombalar olduğu belirlendi. Patlama bölgesinde 3 tane patlamamış basınç etkisi yüksek el yapımı patlayıcı daha bulundu. Çocuklardan Sezgin Onur’un, patlayıcı maddeyi söküp içindeki demirleri çıkarmak isterken patlamanın yaşandığı belirtildi. Patlamada, Sezgin Onur’un sağ elinin dört parmağı koptu. Kanlar içinde kalan Onur, hastaneye kaldırıldı. Onur’un sağlık durumunun ciddi olduğu öğrenildi. Yaralılardan Yakup Onur ile ismi öğrenilemeyen bir çocuğun da durumunun iyi olduğu öğrenildi.

GÖRGÜ TANIĞI: AMCASI, KOPAN PARMAKLARINI TOPLAYIP HASTANEYE GÖTÜRDÜ

Bir görgü tanığı, Sezgin Onur’un hastaneye kaldırıldığını, geriye kalan parmaklarını ise amcasının toplayarak hastaneye götürdüğünü söyledi. Görgü tanığı, olayı şöyle anlattı: “Sabah çocuklar Anneler Günü için annesine hediye almak için hurda toplamaya gitmişler. Buldukları hurdalarla oynamışlar. Yanında kardeşi de varmış. Benim de kardeşim yanlarındaydı ancak bir şey olmamış. Patlayıcıdan önce biraz duman çıkmış sonra patlamış. Çocuğun dört parmağı kopmuştu, ambulans geldi hemen hastaneye kaldırdı. Geriye kalan amcası, kopan parmakları alıp hastaneye götürdü.”


Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x