Antalya'da çalınan araç İzmir'de yakalandı

03 Şubat 2013 Pazar 18:31

İzmir'de düzenlenen operasyonda, Antalya'dan çaldıkları TIR'ın kupasını parçalayarak satmak isteyen 4 kişi yakalandı.İzmir Emniyeti Asayiş Şube Müdürülüğü Oto Hırsızlığı Bürosu ekipleri, Kemalpaşa ilçesinde parçalanan TIR kupasının,...

Antalya'da çalınan araç İzmir'de yakalandı

İzmir'de düzenlenen operasyonda, Antalya'dan çaldıkları TIR'ın kupasını parçalayarak satmak isteyen 4 kişi yakalandı.

İzmir Emniyeti Asayiş Şube Müdürülüğü Oto Hırsızlığı Bürosu ekipleri, Kemalpaşa ilçesinde parçalanan TIR kupasının, çekici ile Aliağa ilçesine götürülüp satılacağı bilgisine ulaştı. Emniyet güçleri, Bornova Belkahve mevkiinde, kamyon kupası olarak adlandırılan bölümü taşıyan kurtarma aracı ile bu araca önden nezaret eden otomobili, İzmir Bölge Trafik İstasyonu önünde durdurdu. Kurtarma aracı üzerindeki 'kamyon kupasında' yapılan incelemede, aracın tanımlanmasına yarayan tüm numara ve etiketlerinin sökülmüş olduğunu tespit eden ekipler, otomobildeki şüpheliler M.U. ve M.Ö.'yü gözaltına aldı. Kurtarma aracının sürücüsü ise olayla ilgisinin olmadığının anlaşılması üzerine serbest bırakıldı.

Olayla ilgili soruşturmayı derinleştiren polis, zanlıların, Kemalpaşa Ansızca köyündeki bir ağılda getirdikleri TIR'ın kupasını parçaladıklarını belirlerken, olay yerinde çok sayıda araç parçalamada kullanılan tamir anahtar takımları, oksijen tüpleri ele geçirildi. Ayrıca, M.U. ve M.Ö.'nün parçalayıp teslim edeceği Aliağa'daki şüpheliler oto hırsızlığından 40'a yakın suç kaydı olan S.H. ve İ.Ö. de yakalandı. Polis, TIR'ın kupasındaki aracı tanımlamaya yarayan numara ve etiketlerin sökülmüş olduğundan, araç içerisindeki bir petrol ofisi kartından yola çıkarak, araç sahibi Halil Kaplan'a ulaştı. TIR'ın, 1 ay önce Antalya'dan çalındığı ortaya çıktı. Emniyetteki işlemleri tamamlanan 4 zanlı adliyeye sevk edildi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x