Arapça bilgi ve etkinlik yarışmasında Bursa damgası

05 Mayıs 2015 Salı 13:36

Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen Arapça bilgi ve etkinlik yarışması bölge finalinde adeta Bursa rüzgarı esti. Kırklareli’nde gerçekleştirilen yarışmada Bursa’dan iki birinci birde...

Arapça bilgi ve etkinlik yarışmasında Bursa damgası

Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen Arapça bilgi ve etkinlik yarışması bölge finalinde adeta Bursa rüzgarı esti. Kırklareli’nde gerçekleştirilen yarışmada Bursa’dan iki birinci birde ikinci çıktı.

Bursa, Çanakkale, Düzce, Edirne, Kırklareli, Kocaeli, Sakarya, Yalova ve Tekirdağ İl birincilerinin katıldığı Arapça bilgi, şiir okuma ve metin canlandırma kategorilerinde gerçekleştirilen bilgi yarışmaları bölge finalleri çekişmeli anlara sahne oldu.

Arapça bilgi yarışması sonucu Bursa Nilüfer Anadolu İmam Hatip Lisesi bölge birincisi oldu. Bu sonuçla Nilüfer Anadolu İmam Hatip Lisesi, Türkiye finallerinde bölge ve Bursa’yı temsil etmeye hak kazanırken, yine Nilüfer Anadolu İmam Hatip Lisesi ikinci oldu.

Arapça metin canlandırma yarışmasında ise Bursa Mudanya Anadolu İmam Hatip Lisesi bölge birincisi olup Türkiye finallerine adını yazdırdı.

Aynı yarışmanın daha önce gerçekleştirilen Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma kategorisinde, Karacabey İmam Hatip Lisesi Marmara Bölge Birincisi olarak Türkiye Finallerine gitmeye hak kazanmıştı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x