Arıkan: İhmal değil, kaza olduğunu düşünüyorum

31 Aralık 2012 Pazartesi 18:01

Adana’nın merkez Çukurova İlçe Belediye Başkanı Yıldıray Arıkan, hizmet binası ve kültür merkezi inşaatında 7 işçinin yaralandığı göçükle ilgili teknik incelemenin devam ettiğini söyledi. İnşaat alanında CHP Milletvekili Ali Demirçalı...

Arıkan: İhmal değil, kaza olduğunu düşünüyorum

Adana’nın merkez Çukurova İlçe Belediye Başkanı Yıldıray Arıkan, hizmet binası ve kültür merkezi inşaatında 7 işçinin yaralandığı göçükle ilgili teknik incelemenin devam ettiğini söyledi. İnşaat alanında CHP Milletvekili Ali Demirçalı ile birlikte incelemelerde bulunan Arıkan, çöken inşattın Türkiye’deki yüz proje arasında seçildiğini kaydetti. Kazanın hizmet binasının önünde yapılan kültür merkezinde meydana geldiğini hatırlatan Arıkan, basın mensuplarına, “Kültür merkezinin olduğu bölümde açıklıklar ve yükseklikler çok fazla. Öğlen CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu ile binayı gezmiştik. Tablaya beton dökülürken çökme olmuş. Yedi işçi yüksekten düşmüş. Şu anda ölen yok. Durumları iyi gözüküyor. Kaza yerinde Cankur ekipleri dinleme yaptı. Enkaz altında da kimse yok. Yıkılan kalıplar tahliye ediliyor. İnşallah acı bir gelişme olmaz.” dedi.
Binadaki göçüğün nedenlerinin araştırıldığını ifade eden Yıldıray Arıkan, olayı ‘kaza’ olarak değerlendirdi. Her gün inşaata gelip işçileri ‘dikkatli olun’ uyarısında bulunduğuna işaret eden Arıkan, şöyle devam etti: “Sık sık kurban kesiyoruz. Ama maalesef başımıza bu olay geldi. Tek dileğimiz hiçbir arkadaşımla ilgili elim bir durumun olmaması. Müteahhidin dışında belediyenin 7, 8 teknik elamanı devamlı kontroller yapıyor. Ama 15 katlı çok büyük bir inşaat. Kültür merkezinin üzerine 200 tonluk demir makaslar vinçlerle yerleştirildi. Kolay bir proje değil. İhmal değil, kaza olduğunu düşünüyorum. Biz binada çakılan her çiviyi kontrol ediyoruz.”

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x