Arkadaşları bayram yaptı onlar simit sattı

23 Nisan 2013 Salı 16:29

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, tüm yurtta, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) ve dış temsilciliklerde törenlerle kutlandı. Ancak para kazanmak zorunda olan bazı çocuklar bayramlarını kutlamak yerine simit sattı.     Sivas'ta...

Arkadaşları bayram yaptı onlar simit sattı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, tüm yurtta, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) ve dış temsilciliklerde törenlerle kutlandı. Ancak para kazanmak zorunda olan bazı çocuklar bayramlarını kutlamak yerine simit sattı.

    Sivas'ta ilköğretim 6. sınıf öğrencisi Yusuf Güneş, okul ihtiyaçlarını karşılamak üzere her bayram ve şenliklerde simit, su ve bayrak sattığını söyledi. Babasının çalıştığını ancak kendisinin de ailesine katkı sağlamak istediğini anlatan Güneş, maçlara da giderek orada da satış yaptığını belirtti.

    Ortaöğretim 9. sınıf öğrencisi Enes Turgut ise ailesine katkı sağlamak amacıyla okul ihtiyaçlarını karşılamak için fırsat bulduğu zaman tezgâhını alarak sokaklara çıktığını. Programları takip ederek simit ve çekirdek gibi şeyler satarak para kazanmaya çalıştığını ifade etti.

    Çocukların 23 Nisan programının yapılacağı Atatürk Kültür Merkezi önünde satış yapmaları dikkat çekti.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x