Asgari ücret toplantısına katılmak isteyen gruba müdahale edildi

27 Aralık 2012 Perşembe 16:02

Polis, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndaki Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplantısı'na katılmak için bakanlığa girmek isteyen gruba biber gazıyla müdahale etti. Müdahalenin ardından iki temsilcinin bakanlığa girmesi üzerine...

Asgari ücret toplantısına katılmak isteyen gruba müdahale edildi

Polis, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndaki Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplantısı'na katılmak için bakanlığa girmek isteyen gruba biber gazıyla müdahale etti. Müdahalenin ardından iki temsilcinin bakanlığa girmesi üzerine grup buradan ayrıldı.

         Asgari Ücret Tespit Komisyonu, gelecek yılki asgari ücreti belirlemek üzere saat 14.00’de 4. kez toplandı. DİSK’e bağlı Devrimci Sağlık-İş üyesi bir grup, asgari ücret görüşmesinin yapıldığı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı önünde toplandı. Grup üyeleri, yeni asgari ücretin açıklanmasının beklendiği sırada bakanlık önündeki polis barikatına yüklendi. Çevik Kuvvet ekipleri, grubu biber gazı sıkarak dağıtmaya çalıştı. Eylemcilerle polis arasında kısa süreli arbede yaşandı. Gazdan etkilenen bazı eylemcilerin yere yığıldığı görüldü. Arbede sırasında bir eylemci başından aldığı darbeden yaralandı. Gazdan etkilenen bazı eylemciler, limon ile gazın etkisini gidermeye çalıştı. Müdahalenin ardından sakinleşen grup üyeleri, geri çekildi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’in talimatıyla grup temsilcisi iki kişi bakanlığa alındı. Temsilcilerin içeri girmesinin ardından grup üyeleri eylemlerinin sonlandırdı, bakanlık önünden ayrıldı.

Bakanlığın ön tarafında protesto gösterisi yapmak isteyen iki kişi ise emniyet güçleri tarafından gözaltına alındı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x