‘Askeri Casusluk’ davasında şok iddia

02 Şubat 2013 Cumartesi 11:54

Vatan Gazetesi yazarı Mustafa Mutlu'dan 'Askeri Casusluk' davası hakkında şok iddia...

‘Askeri Casusluk' davasında şok iddia

 Vatan Gazetesi yazarı Mustafa Mutlu, bugünkü köşesinde ilginç bir iddiayı gündeme getirdi. Mutlu yüzlerce subayın İzmir’de tutuklanmasına neden olan “Askeri Casusluk ve Fuhuş Soruşturması”nın açılmasına neden olan e-postanın da tıpkı diğer önemli soruşturmalardaki ihbarlar gibi ABD’den gönderildiğinin ortaya çıktığını yazdı. İşte Mutlu’nun o yazısı….


“Bağımsız” isimli yeni haftalık haber dergisinden Ahmet Çınar’ın haberine göre, İzmir’deki davada soruşturmayı başlatan 10 Ağustos 2010 tarihli e-posta ihbarı ABD’nin Baltimore kentinden yollanmış… İddianamenin girişinde yer alan “İzmir Emniyet Müdürlüğü ihbar hattına 10. 08. 2010 tarihinde 108.3.215.165 IP ve haleizmirhale@hotmail.com adresinden gönderilen e-mail ihbarında” diye başlayan ifadelerdeki 108.3.215.165 numaralı IP adresi, ABD’nin Maryland eyaletine bağlı Baltimore kentinde bulunuyor.Askeri casusluk davasının ilk ihbar e-postasının ABD’den gönderilmesi, Ergenekon, Balyoz ve benzeri davaları hatırlattı.

O davalarda da, bazı ihbar mail’leri ABD’nin ve Hollanda’nın değişik kentlerinden gönderilmişti.

İyi de Türk Silahlı Kuvvetleri’nin yüzlerce subayını toplayıp içeri tıkmaya yeten savcıların gücü, nasıl oluyor da bu tartışmalı e-postaları atanları bulmaya yetmiyor?

Ve nasıl oluyor da o isimsiz e-postalara bu kadar çok itibar ediliyor?”NARİN KORKMAZ İÇİN MÜEBBET İSTENMİŞTİ
NARİN KORKMAZ'IN TELEFON GÖRÜŞMELERİ


Yorum Gönder

@name x

Toplam Yorum Sayısı 1

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

5 yıl önce yorumlandı

olanlar takip edildiğinde söz konusu yargılamaların yargılamadan ziyade , t.s.k'nın tasviye hareketi olduğu görülüyor.b.o.p tertibinin gerçekleştirilmesi çerçevesinde t.s.k içindeki etkin bir takım unsurlarında tertibe destek verdiği görülüyor.

0 Kişi beğendi.