Askeri hastanede şüpheli çanta paniği

18 Nisan 2013 Perşembe 11:56

Kadıköy'deki Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nin (GATA) duvarına bırakılan çanta polisi alarma geçirdi. Bomba imha uzmanları arafından kontrol eden çantanın bir asker tarafından unutulduğu anlaşıldı. Olay, saat 10.30 sularında Haydarpaşa...

Askeri hastanede şüpheli çanta paniği

Kadıköy'deki Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nin (GATA) duvarına bırakılan çanta polisi alarma geçirdi. Bomba imha uzmanları arafından kontrol eden çantanın bir asker tarafından unutulduğu anlaşıldı.

Olay, saat 10.30 sularında Haydarpaşa GATA'da hastaların giriş yaptığı kapıya yakın noktada meydana geldi. Yaklaşık 2 metre yüksekliğindeki duvara bırakılan çantayı fark eden askerler, polise haber verdi. Kısa sürede çevrede güvenlik önlemi alan polis, uzman ekip çağırdı. Şüpheli çantanın bulunduğu yolu da çift yönlü trafiğe kapatan polis ekipleri yayaların yaklaşmasına izin vermedi. Bir süre sonra gelen uzman ekipler özel elbiselerini giydikten sonra duvardaki çantayı bir mekanizma sayesinde yere indirdi. Daha sonra dikkatli bir şekilde çantaya yaklaşan bomba imha uzmanı içine baktı. Çantada bir askere ait elbise olduğu belirlendi.

Çantanın boş çıkmasından sonra yaya ve araç trafiğine kapatılan yol yeniden açıldı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x