FLAŞ HABER

ATATÜRK OLMASAYDI

23 Ocak 2020 Perşembe 09:53

Kuvayı Milliye kadrosuyla Türk Halkının önüne düşerek oluşturduğu güçle Emperyal güçlerin desteğiyle Anadolu’yu işkâl eden Yunan ordularına karşı verdiği başarılı Kurtuluş Savaşları sonucu Anadolu’yu Türk Milletine yeniden bağımsız bağlantısız vatan yapan Başbuğ Mustafa Kemal ATATÜRK’Ü şükran ve minnetle yat etmek her namuslu Türk vatandaşının vatandaşlık borcudur; vicdani borcudur.

ATATÜRK OLMASAYDI
Kuvayı Milliye kadrosuyla Türk Halkının önüne düşerek oluşturduğu güçle Emperyal güçlerin desteğiyle Anadolu’yu işkâl eden Yunan ordularına karşı verdiği başarılı Kurtuluş Savaşları sonucu Anadolu’yu Türk Milletine yeniden bağımsız bağlantısız vatan yapan Başbuğ Mustafa Kemal ATATÜRK’Ü şükran ve minnetle yat etmek her namuslu Türk vatandaşının vatandaşlık borcudur; vicdani borcudur.
*
Niçin bu hatırlatmayı yapıyorum; Özerk Doğu Türkistan adıyla Çin’e bağlı UYGUR TÜRKLERİNE ÇİN’in uyguladığı insanlık dışı vahşet ve baskıyla alakalı verilen bir konferansa katıldım. İçler acısı bu duruma karşı gönlümüz hüzünlü iken; üstüne tuz/biber olacak bir Yazı; Selcan TAŞÇI’nın köşesinde işlediği ‘’CELLÂDINA CELLÂT BEĞEN’’ başlıklı yazısı:
*
Dün 30. yılıydı; 1990 yılının Ocak ayı… Ocak'ın 19'unu 20'sine bağlayan gece yarısı, Sovyet ordusu Bakü'de yaşayan Azerbaycan Türklerine saldırdı. Bakü sokaklarında ağır silahlar ve tanklarla ilerleyen 60 bin kişilik bu dev ordunun hedefi, "sivil halk(!)"tı. Kedilerini -o mümkün değilse de ülkülerini- savunmak üzere sokaklara dökülen insanlar tank paletlerinin atında kaldı, kurşunlandı… Saldırı sadece insanlara değil; aynı zamanda insanlığaydı. Hastaneler hedef alındı, ambulanslara ateş açıldı, sağlık görevlileri tutuklandı. Azerbaycan Türklüğü'nün 137 şehit verdiği gecede, 700 Türk yaralandı, 800'den fazlası gözaltına alındı.
Katil/Fail kim?
(Sovyet) Rusya.
*
Daha birkaç gün önce andık onları da; Türkmenlerin üç gün üç gece aralıksız işkenceye uğradığı/öldürüldüğü 14 Temmuz katliamını durdurmak için Kerkük'ten Bağdat'a geçen Türkmen Kardaşlık Ocağı Başkanı Albay Abdullah Abdurrahman ve beraberindekiler, 16 Ocak 1980'de idam edildiler.
Katil/Fail kim?
Irak.
*
5 Nisan 1990'da Kaşgar'a bağlı Barın'da, 5 bin Türk'ün öldüğü ve 9 Türk köyünün haritadan tamamen silinmesiyle sonuçlanan olayların boyutunu anlamamıza yardımcı olan "delil" korkunçtu; 7 aylık bir bebeğin vücuduna tam 77 kurşun saplanmıştı.
Katil/Fail kim?
Çin.
*
18 Mayıs 1944… Sabaha karşı… "Vatana ihanetten dolayı hepiniz sürüldünüz" anonsu yapıldı. Toparlanmak için sadece birkaç dakikaları vardı ve yanlarına almalarına izin verilen eşyalar sınırlıydı; çoğu yiyecek bile alamadı. Günler süren bir yolculuk başladı; çocuklar açlıktan ağlıyordu. İnsanlar, "Tıka basa dolduruldukları vagonlarda, açlık ve havasızlıktan sinekler gibi ölüyorlardı." Hayvanlar gibi tıkıldıkları vagonları taşlandı, ölüleri mezarsız kaldı, vagon kapılarından rayların kenarına atıldı… Yolculuk boyunca, hava alabildikleri tek an ölülerini atmak üzere vagon kapılarının açıldığı o anlandı. Binlerce Kırım Türk'ü veya Ahıska Türklerinin katili/faili kim?
Rusya.
*
Doğu Türkistan'ın işgalinden bugüne geçen sürede öldürülen Türk sayısı Irak, Afganistan, Bosna, Çeçenistan ve Filistin'de öldürülenlerin on katını buldu, belki de aştı. 1949'dan bu yana işkenceyle ölüme maruz kalan Türk sayısının 40 milyona yaklaştığı söyleniyor.
Katil/fail kim?
Çin.
*
1890'dan 1922'ye kadar Anadolu'da "resmi/belgeli sayıya göre" 517 bin 955, öldürüldüğü olay, yer belli olmakla birlikte öldürüldüğü resmi olarak delilendirilemeyenlerle birlikte 2 milyon Türk katledildi; gözleri oyularak karınları deşilerek, ırzlarına geçilerek, süngülenerek, dersleri soyularak, kazığa oturtularak, diri yakılarak…
Katil kim?
Hınçak, Taşnak, Ermeni Çeteleri, Ermenistan.
*
İnsan Hakları Komisyonu raporlarına göre, Belene'de-1986'ya kadar- öldürülüp, cansız bedenleri Tuna nehrine atılan Türk sayısı 1500.
Katil kim?
Bulgaristan.
*
Curcan'da, kendileri gibi inanmadığı için öldürülen Türk sayısı 30 ile 40 bin arasında.
Katil kim?
Emevi (Arap) Devleti.
*
28 Mart 1991'de, Altunköprü'de yaşayan 100'e yakın Türkmen canice katledildi.
Katil/Fail kim?
Irak.
*
1912'de, Dedeağaç'ta 1908 Türk'ün kanına girildi. 245'i çocuktu; 276'sı kadın.
Katil kim?
Yunanistan.
*
1877-1878'de 500 bin Türk öldürüldü Balkanlar'da.
Katil kim?
Bulgaristan, Yunanistan, Sırbistan, Karadağ
*
1978… Şah karşıtlığının -İran genelinde- tavan yaptığı dönemde, Güney Azerbaycan'daki gösterilerden geriye Tebriz sokaklarındaki binlerce ölü ve yaralı kaldı.
Katil/fail kim?
İran.
*
2. Dünya Savaşı'nda Alman işgaline uğrayan Balkar'ın bir bölgesinde 150'si çocuk 500 Türk, bir diğer bölgesinde ise evleri yakılan 512 kişi işkenceyle öldürüldü.
Katil kim?
Almanya
*
Kıbrıs Barış Harekâtı sırasında, karma Alaminyo köyündeki Türk evleri basıldı; bir Rum okula hapsedilen 20 Türk hunharca öldürüldü.
Katil kim?
Rumlar.
*
Daha dün sayılır, yeni, 2007'de çıktı gün yüzüne kemikleri; 1918'de Guba'da 122 köy yakıldı, 30 insan katledildi. Belgesi; şimdi üzerinde bir soykırım anıtı yükselen toplu mezarları!
Katil kim?
Ermenistan
*
İran-ABD krizi sırasında, İran'dan yana pozisyon alanları "Güney Azerbaycan"a ihanetle suçladılar ya… Yahut "Avrasya" eksenli bir politika savunanları "Doğu Türkistan' kör, sağır, dilsiz" ilan ediyorlar ya bir kalemde; onun için hatırlattım, çok-çok-çok uzatmanın mümkün olduğu bu "cellât" listesini biraz da…
Açtığı/kanırttığı yaralar sızlamayan bir el arıyorsanız; bu coğrafyada eline Türk kanı bulaşmamış bir tek ülke, devlet, rejim, yapı, oluşum yok.
Ya modern can alıcılarımıza boyun eğeceğiz; ya da kadim cellâtlarımızla direneceğiz.
Birikmiş hesaplarımızı "tam bağımsızlaştığımızda görmek üzere elbette!
*
"Atatürk olmasaydı, Türk belki Özbekistan'da olurdu, ama Trakya ve Anadolu'da kalmazdı. 100 yılda tüm civar büyük coğrafyadan sürülmüş ve katledilmiş Türklerin Konya Ovası'ndan sürülmeleri ve atılımları ne kadar sürerdi sanıyorsunuz? Atatürk olmasaydı ne Türk, ne de Türkiye kalırdı. Mustafa Kemal sadece ülkeyi kurtarmadı, Türk neslini de kurtardı!"
Diyecekti ABD'li tarihçi, Prof. Dr. Justin Mc Carty
*
Türk Dünyasının bir araya gelerek ekonomik, ticari, siyasi güç oluşturmalarıyla alakalı Türk entelektüellerinin harekete geçmesi üzerlerinde vicdani bir yükümlülüktür; Türk Milletinin O ihtişamlı tarihine yeniden kavuşması Tarihi süreçte varlığını koruması demektir; Türk’ten başka Türk’ün dostu olmadığını görebilmektir.

 A.Kemal GÜL
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x

Toplam Yorum Sayısı 14

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

IV.MURAD 1 ay önce yorumlandı

iki türk evladının peşine takılın.ama bu ülkedeki bazı kendini milliyetçiler sananların türkiyeye hiç bir şey veremeyenlerin kuyruğu oldular yani milliyetçiler bile bölündüler..bölünmüş milliyetçilik ile..helaya bile gidemezsin aslanım bunu unutma.veya edepli olarak**bölünmüş milliyetçilik ile edirne dışına .ile gidilmez.hamaseti bırak.....atatürk ölmüş o ve öteki askerlerimizin kanı üzerinde yaşıyoruz minnettar olalım onlara ama ikide bir onları vitrin mezesi olarak kullanmayalım bu hoş değil

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

IV.MURAD 1 ay önce yorumlandı

sana kakalayanlar osmanlı döneminin ittihat ve terakkicileri ve jön türkleri içindeki ermeni ve yahudilerdir ki isimleri türktür anlaşılmaz konuşmalarıda arı türkçedir bizimle kabeye bizimle camiye gelenleride olur ama onlar kabeden "ağlama duvarına gidip gerçek hacı olurlar...türkiyedeki milliyetçilik"""inanç sathına zuhur etmek zorundadır.dini olmayanın milliyetçilği olmaz kendini kandırmaaa.kendini kandırmaaa.!!!!onun için "cumhur ittifakının iki üyesi olan bu iki kader dostu güzelim

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

IV.MURAD 1 ay önce yorumlandı

***bu gün cumhur başkanlığı forsunda yıldızlardan birisi..**yahudi türk devleti (hazar türkleridir)sen hayatında hiç.gaguzlar-karaim yahudileri-gibi türk kavimlerinden hiç seni arayan soran oldumu.senin dar günlerinde **gelip sana yarndım ettimi. ettilermi halkın 80 milyon**hayııııııııııııııııııııııııır!!diyor senin bu hayalin ne aslanım...gerçek milliyetçilik dünyanın ve avrupanın ve yahudinin kullandığı milliyetçilik(***inanç sathına zuhur eden milliyetçiliktir**ama senin milliyetçiliğini

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

IV.MURAD 1 ay önce yorumlandı

türk dünyasının bir araya gelerek ekonomik, ticari, siyasi güç oluşturmalarıyla alakalı türk entelektüellerinin harekete geçmesi üzerlerinde vicdani bir yükümlülüktür; türk milletinin o ihtişamlı tarihine yeniden kavuşması tarihi süreçte varlığını koruması demektir; türkten başka türkün dostu olmadığını görebilmektir**şu yazdığına türkiyede %65 i kesin inanmıyor bu sizin turancılık---**türk milletinin o ihtişamlı haline gelmesi.bu ülkelerin birleşerek bir imparatorluk kurarak olmadı--

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

kabızbeyinliler 1 ay önce yorumlandı

zira **sosyal bir toplumda yaşıyoruz.sevmesekte bizim fikrimizi onaylamayan milmyonlar olabilir.sen atatürkü sev.sana kimse birşey demiyor.ama bu lafları buradan boca edemezsin çzira sen**atatürkü temsil edecek birisi değilsin sen kayyumusun bu konulara kendini adamış birisimi görmektesin haddini bil.atatürkü kiullanamazsın.bu ülke için ne yaptıysan senin gibi ben yaptım demeyen nice güzelim yiğit türk evlatlarının olduğunu unutma....haberlap seni kınıyorum lan tekrar.biçimsiz portal

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Kabızbeyinliler 1 ay önce yorumlandı

onlar verdi %65 ine yakını.senin basiret şu sözüne hepbirlikte**o olmasaydıda olurduk""dediler..memnunmusun lan. mmenun oldunmu türkiyeyi kavramlar üzerinden ayrıştırarak.türk milletini ikiye-eçe bölmeye yeten bu sözleri neden ikide bir boca edersiniz be oğlum.hatta yazında atatürkten bahsettiğin kadarıyla(atatürk olmasaydı ya cevap bile verecek tek bir arguman yazmamışsın**beyler**Allahını kim seviyorsa hangi dine tapıyorsa.bu ülkede sivri laflar yaparak yeni yeni muhalifler türetmeyelim..

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

kabızbeyinliler 1 ay önce yorumlandı

sizde bilinçli imanı olan milliyetçiler olarak duada bulunursanız işte --çin uygur özerk sölgesinin düzeltilmesini 3-5 senede görebiliriz..yoksa atatürk ölmüş gitmişbu devleti bize bırakmış.ki siz hala....ismi övatan olan ve o vatanı vatan yapıp toprağa karışmışları unuturda devletin tapusunu hala fanilerin üstünde gösterirseniz.bu millet bu geçmiş şuheda-gazisi sizin bu sözlerinize kızar ve gücenir..atatürk olmasaydıdediniz--türkiyede çok kişi su söze şu cevabı verdiler ben vermedim

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

kabızbeyinliler 1 ay önce yorumlandı

ahlaksızca küfürleri buradan çook kendisini milliyetçi sananki ben onlara(milloşlar)diyorum.ağzı dualı nice yaşlı -genç-niçe gözmeri yaşlı .nerede kaldınız deyu bizi kucaklayan aç-açık insanların daima 96 senedir sana unutturulan **türk kudreti ve onun öngörüleri dünyaya hakimdir""lafını bırakarak onun bunun hamaset işe yaramazları bir kenara bırakıp onlara daima..*biz yaparız..siz hayaller bile edemezsiniz diyen...15 temmuz gazisi ulu önderimiz sayın recep tayyip erdoğan beyefendi hazretlerine

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

kabızbeyinliler 1 ay önce yorumlandı

en iyi türk ölmüş türktür tezini hep hatırlatan--türk bir çecektir.solmaya başlarsa sularsın-baktın boy atıyor budarsın diyenler neden bu gün çin-ile yatıp kalkıyorlar.mesela abd.çin ile olan ekonomik durumunu gümrük vergilerini düzenlesin unutur.biz yine başbaşa kalırız..oğlum aslanım bak sen ve senin gibi olanlara bir nasihatim var..çindeki uygur böylgesindeki türklerle inan en somut olacak mücadeleyi bu ülkede tek bir kişi samimi ve dürüstçe yapar o adama saygılı olun o adama hakaretler

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

tırak kor 1 ay önce yorumlandı

****çin'in 1949 yılından bu yana hakimiyeti altında tuttuğu doğu türkistan'ın kırsal kesimlerinde etrafı yüksek duvarlarla çevrili inşaatlar devam ediyor. uydu görüntüleri, doğu türkistan çöllerinde inşa edilen ve içinde yüz binlerce uygur türkü'nün tutulduğu toplama kamplarının son bir yılda tam 3 katı büyüdüğünü ortaya koyuyor(euronews).baktım şu sıralar..çine gıcık giden avrua ve abd enin ağzı eğrili soytarıları.şu bizim çin uygur mezalimine acaip kafa takmışlar--hayret bir sreuter-cnn-asp

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

kabızbeyinliler 1 ay önce yorumlandı

demekki sizin ağzınız ne zaman açılsa aha böyle hamaset yazarsınız iylide be aslanım-siz içerine *+millyetçiler olarak kendi aranızda bir konsensüs sağlayamadıysanız**çin-uygur mezalimi ile nasıl ilgileneceksiniz inandırıcı geliyormu bu sana???gelmiyor ama *haberalp böyle bir yer ..yaz. yaz ver.ali ipi tut.tut ali.ver.uyu milliyetçiler uyu-bak aslanım çindeki uygun mezalimi sanmaki yeni bu günün ileri değil eğer eskiyi karıştırsaydın bu ülkede nice güzelim serden geçtileri görebilirdin

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

nasıl yani????! 1 ay önce yorumlandı

bu günki kendisinin milliyetçi olduğunu sandığım bu kişi daima böyle yazılar yazar ve konusu değişik ama kafa ağrıtan türden makalemsiler yazar..sen milliyetçiysen..ben milliyetçiysem*o milliyetçiyse**biz milliyetçiysek*siz milliyetçiyseniz*onlar milliyetçilerse===>iyide oğlum bu kadar milli adam neden**türk milli ve yerli davasının yılmaz adamı sayın *devlet bahçeliyi"arkadan hançerleyip nedenden hiç kendisene bile hayrı olmayan**konjonktür milliyetçilerine kuyruk oldular lan!??haa.!!!?

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

kabızbeyinliler 1 ay önce yorumlandı

**takıldığım lafına baktım side bakınız====>niçin bu hatırlatmayı yapıyorum; özerk doğu türkistan adıyla çine bağlı uygur türkleri̇ne çi̇nin uyguladığı insanlık dışı vahşet ve baskıyla alakalı verilen bir konferansa katıldım. i̇çler acısı bu duruma karşı gönlümüz hüzünlü iken; üstüne tuz/biber olacak bir yazı; selcan taşçinın köşesinde işlediği ‘cellâdina cellât beğen başlıklı yazısı....bu yazının eksikliğine bakarak kızdım ve tamamlamak istedim bu şahsiyetin yazısını

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

kabızbeyinliler 1 ay önce yorumlandı

**gün geçmiyorki hamasetten beslenenler ve bu beslenmeyi yaparak önce ya atatürk gibi ülkenin genelini ilgilendiren bir kahramanı methü sena ederler bunlar.yada ülkedeki su götürmez bir kahraman karakteri methü sena ederler sonra basarlar millete...ben sevmedim bu türleri zira bu türlerin ağzından-atatürk-gazi paşa-cumhuriyet-laiklik"gibi kavramları alsanız yeminle 2 tane olumlu cümleden tek bir karşı döndürmeli ters çcevaplı cümle kuramazlar.böyle diyorum ama bu kişiye hakeret etmiyorum

0 Kişi beğendi.