ATATÜRK TEKKE VE ZAVİYELERİ NİÇİN KAPATTI? MİLLETTEN KAÇIRILAN GERÇEK ATATÜRK KİMDİR?

13 Mayıs 2019 Pazartesi 01:18

Dün etnik kavganın içine çekildiğimiz Osmanlı’nın son döneminde “Ne mutlu Türküm diyene” diyerek ırkçı fitne hareketlerine Türkçü çözümdür. Türk doğana değil diyene birinci sınıf millet evladı hakkı veren kıblesi Kabe olanı Türk yapan İslam’a, Müslümana çok büyük hizmet yapan model insandır.

ATATÜRK TEKKE VE ZAVİYELERİ NİÇİN KAPATTI? MİLLETTEN KAÇIRILAN GERÇEK ATATÜRK KİMDİR?
İslam’ı Hristiyan ruhban sınıfı kalıplarına sokmak işte Atatürk o kalıpları yıktı aracıyı tefeciyi (!) kaldırdı.

Elmalı tefsirini, Sahihi Buhari’yi cebinden bastırarak milleti aracısız gerçek Allah’la, dinle, Muhammed’le (s.a.v) buluşturdu.

Müslümanı Diyanet İşleri Başkanlığı’nı kurarak, imamlara maaş bağlayarak Diyanet İşlerini, laiklikle devlet protokolünde en saygın yere üçüncü sıraya yükseltti. (Bugün protokolde esamisi okunmuyor)

Tekke ve zaviyeleri İngiliz, Fransız, Amerikan mandacılığını savundukları hatta Gayri Müslim erkek getirerek Müslüman kadınların onlardan çocuk yapmalarını isteyecek kadar aşağılaşan kurtuluşu buna bağlayan kafa yapılı insanların ön plana çıktığı gerçek Kur’an’dan, Sünnetten, bilimden uzak bir toplumsal seviyeden çıkış için bir büyük zihniyet devrimi gerekiyordu.

Atatürk o zihin inkılabını yapmasa cehalet çukurunda debelenen bir çok doğu toplumlarından biri olmaya devam edecektik.

Aksine onun özgürlük gerçek aydınlanma ateşi bir meşale gibi İslam dünyasını sardı.

Afrika’da Orta Doğu’da bayraklarında Ay yıldız, Hilal olan devletlerin bağımsızlığına örnek ve model oldu.

Bugün BOP peşinde gönüllü koşanlara rağmen o Türk İslam baharı estirerek Türk İslam dünyasının 20. Asırdaki umudu, gururu, onuru, şerefi oldu.

Asla inmemesi gereken bayrağı sönmemesi gereken meşaleyi yaktı.

Atatürk’e beşeri hataları yüzünden iftiralarla yargısız müfteri infazları İslami insani Kur’an-i değildir!

Aslında geç kalan Türk Rönesans’ı için yakılan bir çoban ateşi yeniden dirilme var olma rüyası Türk’ün ihanete yıldırım şimşek kasırga gibi esmesi zalime tokat mazluma hami olmak Atatürk ve Milli mücadelenin şiarı misyonu ve vizyonu olmuştur.

Kahramanlar önünde saygı rahmet ve minnetle eğiliyor ruhlarına Fatihalar gönderiyoruz.

Emanetleri kuruluş ve kurtuluş değerlerini savunmak yaşatmak yüceltmek nesilden nesile aktarmak batı adına Fetö gibi yeni çağın mandacılarına karşı namus ve şeref borcumuzdur.

Bu satırları birazdan sabah namazını eda edeceğimiz özgürlük iklimini yeniden bize sağladığı için dedemin cephe arkadaşları başta Atatürk ve silah arkadaşlarına manevi borcumuzdur.

Zira ezanları susturmak bayrakları indirmek isteyenlere karşı Atatürk “Allahu Ekber” diyen Muhammed Mustafa’nın (s.a.v) sancağını 1071 Malazgirt savaşında Sultan Alparslan’ın “Yarabbi bu senin ordundur bizi Muzaffer kıl” duasına bitmeyen Haçlı seferlerinden en son Çanakkale’de Mehmet Akif’in “Bedrin Aslanları ancak o kadar şanlı idi” dediği Çanakkale’de İslam’ın nidası, Sakarya’da, Dumlupınar’da semaya kaldıran Türk kültür ve medeniyetinin 20. Asırda doğuşunun habercisi 21. Asrın Türk asrının olacağını ifade edip temellerini atan bugün silinemeyen doğru anlaşılmayı bekleyen Türk tarihinin Sultan Alpaslan Yavuz Fatih rolünün bugün ete kemiğe bürünmüş adıdır.

Dün etnik kavganın içine çekildiğimiz Osmanlı’nın son döneminde “Ne mutlu Türküm diyene” diyerek ırkçı fitne hareketlerine Türkçü çözümdür.

Türk doğana değil diyene birinci sınıf millet evladı hakkı veren kıblesi Kabe olanı Türk yapan İslam’a, Müslümana çok büyük hizmet yapan model insandır.

Nur içinde yat yüce Atatürk ruhun şad mekanın cennet olsun!

Bu satırları yazmama vesile olan Zafer Çağlar kardeşimin nefis yorumunu siz Aziz kardeşlerime sunuyorum “Birileri Atatürk karşıtlığı üzerinden servetler ediniyor. Birileri yine Atatürk karşıtlığı kurgusu üzerinden insanların duyguları, bilinç altlarını yöneterek, yönlendirerek heyecan oluşturup bu algı üzerinden kurdukları dinsel vakıf, dernek, cemaatler üzerinden yine servetler ediniyorlar.”

Türkiye'de İslam dini adına büyük bir rant, geçim, varlık yönetimi yapılandırılıyor. Bunun içinde heyecan gerekli, şiddet oranı yüksek karşıtlıklar gerekli, toplumda gerilim alanları oluşturmak gerekli.

Amaç doğrudan doğruya inanç anlatımı olsaydı bir süre sonra insanlarda sürekli yinelenen bu durumdan dolayı üşengeçlik oluşacaktı, bunu da çok iyi biliyorlar.

Ne gerekiyor ; 7/27 Sövecekleri bir İsrail, Yahudi, Ermeni, Abd.... Birde içeride bunlara eş değer hayali imgeler.

Gölgelenmiş bir din, anlaşılması istenmeyen bir İslam, sürekli birilerinin tekelinde ancak ve ancak anlatılabilen bir din algısı, tasarımı, düşüncesi.

Bir Fatiha’nın 50 ayrı şubesi, her şubesinin 50 ayrı kapısı, her kapının en az 50 anlatımı var diyor... Diyor da diyor.

Yani açıkça şunu demek istiyor. Siz Kuranı Türkçesinden okumayın, bunu anlamak büyük bir bilgelik, ALLAH dostlarının işidir.

Soruyorsun nedir bu şubeler bir tanesini açıkla da öğrenelim... Yanıt veremiyor.

Ey kardeşim şu yanıt veremediğin Fatiha suresinde demiyor mu?

'' Ancak ve ancak sana ibadet eder ve yalnız senden yardım dileriz. ''

Sen neden araya illa bir tahsilatçı koyuyorsun. Amacın nedir, ya da aracın ne olacak.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x

Toplam Yorum Sayısı 6

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Tarkan 9 ay önce yorumlandı

Kuran Türkçe okunabilirse tabii ki daha iyi olur. Lakin buraya zırvaladıklarınız tam bir uyuşturucu kafası. Kimin ne olduğu belli, boş yapmayalım. Osmanlıyı bilerek gömen ve ingilizlerle işbirliği yapıp cumhuriyeti kuran kim!

2 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Kemal.s. 9 ay önce yorumlandı

Dostum M.Kemal 'in türk müslümanlara en büyük hediyesi kutsal kitabımızın türk ce ye çevirmesidir yanlız damızlık erkek fikri yanılmıyorsam jön türklerden çıktı hatta islam dininden vazgeçmeyi de teklif ettiler. Olayı saptirmayalim.

3 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Çağatay 9 ay önce yorumlandı

Bakın hemen din tüccarları itiraz etmiş...O zamanda vardı tüccar şimdi de var...Bende hep söylerim tüm müslümanlardan tek isteğim var Allahın biz kullarına gönderdiği kitabımızın Türkçesini mealini bir kez hatta birkaç kez okuyun...Çok açık Kuranı Kerim ahiret için bu dünyayı düzenleyen bir kitaptır...Anlamak isteyene tabi...

1 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

A V 9 ay önce yorumlandı

Ufak atta civcivler yesin

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Ercüment 9 ay önce yorumlandı

Buna sen bile inanmıyorsun dur. Ahmak.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

M.K 9 ay önce yorumlandı

yüreğinize sağlık.bir yerde okumuştum, ingiliz gizli servisi ajanlarına, sakın hiç bir tekkeyi, zaviyeyi, cemaati boş bırakmıyacaksınz. i̇şte sizin dilinizden gerçekler. teşekkür ediyorum.

127 Kişi beğendi.