Aydın fırtınadan sonra sele teslim oldu

02 Ekim 2013 Çarşamba 09:02

Aydın’da dün etkili olan fırtınadan sonra gece bastıran sağanak yağmur, şehri adeta denize dönüştürdü. Hastane, yollar ve birçok evi su bastı. Aydın-İzmir-Denizli yolu bir süre trafiğe kapandı. Otoyolların göle döndüğü ilde yolcu...

Aydın fırtınadan sonra sele teslim oldu

Aydın’da dün etkili olan fırtınadan sonra gece bastıran sağanak yağmur, şehri adeta denize dönüştürdü. Hastane, yollar ve birçok evi su bastı. Aydın-İzmir-Denizli yolu bir süre trafiğe kapandı. Otoyolların göle döndüğü ilde yolcu otobüsleri ve özel arabalar, 2 saatten fazla mahsur kaldı. Vatandaşlar, belediye ekiplerinin ilgisizliğinden ve altyapının yetersizliğinden dert yandı.

Aydın’da saat 05.00 sıralarında başlayan sağanak yağmur sebebiyle ana caddeler ve kavşaklar göl oldu, çok sayıda araba yolda kaldı. TOKİ konutlarının bodrum katları, Aydın Otogarı, Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi acil girişi ve çok sayıda evi su bastı. Belediye ekiplerinin yetersiz kaldığı şehirde vatandaşlar, rögar kapaklarını kendi imkanlarıyla açmaya çalıştı. Göle dönen şehirlerarası otogar, 3 saate yakın kapalı kaldı. Bazı yolcuların eşyaları suya kapıldı. Maddi hasarın meydana geldiği yağmurda, merkez Kardeş köyünde aşırı yağmurdan bir evin tavanında göçme meydana geldi, bir kişi hafif yaralandı. Yağmurdan sonra bazı yollarda göçükler oluştu. Saat 08.00 sıralarında sular çekilirken hayat normale döndü.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x