Aydın Menderes, dualarla anıldı

22 Aralık 2012 Cumartesi 11:22

Merhum Başbakan Adnan Menderes'in oğlu Aydın Menderes, Topkapı'daki anıtmezarda bulunan kabri başında anıldı. Ölüm yıl dönümünde eşi Ümran Menderes'in de hazır bulunduğu anma töreninde kabir başında Yasin-i Şerif okunarak dua edildi....

Aydın Menderes, dualarla anıldı

Merhum Başbakan Adnan Menderes'in oğlu Aydın Menderes, Topkapı'daki anıtmezarda bulunan kabri başında anıldı. Ölüm yıl dönümünde eşi Ümran Menderes'in de hazır bulunduğu anma töreninde kabir başında Yasin-i Şerif okunarak dua edildi.

Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı temsilcilerinin de hazır bulunduğu anma programı saat 10.00'da başladı. Törene Menderes ile aynı dönem görev yapan eski milletvekilleri, Menderes'in eşi Ümran Menderes ve vatandaşlar katıldı.

Merhum Başbakan Menderes'in kabrinin bulunduğu anıtmezarın yanında bulunan Aydın Menderes'in mezarı başında toplanan kalabalık, okunan Yasin-i Şerif'i dinledi. Duanın ardından tören sona erdi.

Ümran Menderes, programın ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, eşinin ölümünün birinci yıl dönümünde onu dualarla andıklarını belirtti. Eşi için mevlit okutulacağını da söyleyen Menderes, "Aydınsız bir yıl kolay geçmedi. Benim için de dostları için de mutlaka öyledir. Nurlar içinde yatsın." dedi.

Menderes ve beraberindekiler, anma törenin ardından Merhum Başbakan Adnan Menderes, eski bakanlar Fatin Rüştü Zorlu ve Hasan Polatkan'ın da kabirlerinin bulunduğu anıtmezarı ziyaret ederek dua etti.

Eski İstanbul Milletvekili Aydın Menderes için öğle namazının ardından Eyüp Sultan Camii'nde Mevlid-i Şerif okutulacak.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x