Babasını öldürdükten sonra kaçan zanlıyı jandarma yakaladı

11 Mayıs 2015 Pazartesi 17:04

Yozgat’ta geçen hafta yaşanan olayda iddiaya göre para vermediği için babası Durmuş Y.’yi(54), av tüfeği ile vurarak öldüren zanlı İsa Y.(29), İl ve Yenifakılı İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerinin çalışması sonucu yakalandı....

Babasını öldürdükten sonra kaçan zanlıyı jandarma yakaladı

Yozgat’ta geçen hafta yaşanan olayda iddiaya göre para vermediği için babası Durmuş Y.’yi(54), av tüfeği ile vurarak öldüren zanlı İsa Y.(29), İl ve Yenifakılı İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerinin çalışması sonucu yakalandı. Zanlı İsa Y. çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Yozgat'ın Yenifakılı ilçesi Fehimli köyünde geçen hafta meydana gelen olayda para mevzusundan kaynakladığı iddia edilen tartışmanın büyüyerek kavgaya dönüşmesiyle babası Durmuş Y.’yi av tüfeği ile ateş ederek öldüren oğlu İsa Y., olayın ardından suç aleti av tüfeği ile birlikte kaçmıştı. Jandarma, çoban olduğu için araziyi iyi bilen İsa Y.’yi yakalamak için çalışma başlattı. Jandarma komutanlığı ekipleri zanlının başka bir çobanla iletişime geçtiğini tespit etti. Ekipler, Bektaşlı köyü Taşköprü mevkiinde zanlı İsa Y.’yi suç aleti olan av tüfeği ile birlikte yakalayarak gözaltına aldı. Zanlı İsa Y. jandarmadaki işlemlerinin ardından çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x