Bağcılar’da Suriyeli cinayeti

02 Mayıs 2015 Cumartesi 18:01

Bağcılar’da, Suriye'den iç savaş nedeniyle İstanbul'a gelen Mahmut Mustafa (38) evinde ölü bulundu. Polisin yaptığı incelemede Suriyeli adamın boğularak öldürüldüğü ortaya çıktı. Cinayetin şüphelisi olarak Mustafa’nın eşi polis...

Bağcılar'da Suriyeli cinayeti

Bağcılar’da, Suriye'den iç savaş nedeniyle İstanbul'a gelen Mahmut Mustafa (38) evinde ölü bulundu. Polisin yaptığı incelemede Suriyeli adamın boğularak öldürüldüğü ortaya çıktı. Cinayetin şüphelisi olarak Mustafa’nın eşi polis tarafından aranıyor.

Türkiye’ye 2 yıl önce gelen Mahmut Mustafa ve ailesiyle birlikte Mahmutbey Mahallesi Didem Sokak 35 numaralı evin bodrum katına yerleşti. Komşularının ifadesine göre, Mahmut Mustafa'nın eşi 2 ay önce 4 çocuğunu da alarak evden ayrıldı. Suriye’de yaşayan yakınlarına yapılan ‘Kardeşin 15 gün önce öldü, eve gidin’ ihbarıyla Mustafa’nın cinayete kurban gittiği ortaya çıktı. Suriye’den İstanbul’a gelen ve polis eşliğinde eve giden yakınları Mustafa'nın bir battaniyeye sarılı olan cansız bedeniyle karşılaştı. Yapılan ilk incelemede Suriyeli şahsın boğularak öldürüldüğü kaydedildi. Cinayetin ardından 4 çocuğunu alarak kayıplara karışan Mustafa’nın eşi şüpheli olarak aranıyor. Polisin evde yaptığı incelemenin ardından cenaze otopsi için Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x