Bahçeli 4 yıl sonra canlı yayında

18 Mayıs 2015 Pazartesi 22:06

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Star TV'de Nazlı Çelik'in canlı yayın konuğu oldu.

Bahçeli 4 yıl sonra canlı yayında

 Bahçeli, 4 yıl sonra ilk kez çıktığı canlı yayında Nazlı Çelik'in sorularını yanıtladı. Bahçeli, Nazlı Çelik'in Selahattin Demirtaş'ın HDP bürolarına yapılan saldırıların ülkücüler tarafından yapıldığı iddiaları üzerine oldukça sert cevaplar verdi.

Bahçeli, "Bu tür bir sorunun sorumlusu Milliyetçi Hareket Partisi olmaması gerekir." dedi.

Bahçeli, 7 Haziran genel seçimleri öncesi bir oy tahmini konusunda ise hiç bir anket yapmadıklarını belirtip, MHP'nin hiç bir zaman oy tahmini olmadığını söyledi.

Devlet Bahçeli'nin konuşmasının satır başları;

"MUHATTAPIMIZ DEĞİLLER"

20 siyasi parti seçime katılmakta ve bütün siyasi partilerimize başarılar dilemekte adaylarını da tebrik etmektedir. Ancak seçimleri gölgelemek isteyenler, farklı amaçlara doğru yönlendirmek isteyenler bazı provokasyon olayları ile Türkiye'yi karşı karşıya bırakıyorlar. Milliyetçi Hareket Partisi’nin HDP’nin bir binasına saldırabilmesi için bir gerekçesi olamaz. Çünkü muhatabımız değiller.

HDP’lilerin Milliyetçi Hareket Partisi dışında bunu aramalarında yarar vardır. Yakinen takip ediyoruz eylemlerin başında veya sonundan herkesin rahatlıkla yapabileceği bozkurt işaretini kullanarak, sloganlar atarak dağılanlar var bir de bunun tam tersi olanlar var. 20 siyasi parti içinde provokasyona iki partiyi temel alıyorlarsa burada birilerinin fayda sağlayacağı kanaati oluyor. Bu da başta sorumlu olan siyasi iktidardır. HDP önce siyasi iktidarın etrafına bakmasında yarar var. Siyasi iktidarla her konuda diyalog içinde olan bir partinin bu defa bizim binalarımıza saldırılar yapılıyor, güvenlik unsurlarını harekete geçirmek üzere bunların çok yönlü araştırılmasını istiyoruz demelerinde yarar vardır. Aksine kalkıp böyle bir söz yerine bir partiyi bu konularla ilişkiniz var mı gibi bir davette bulunmaları bana göre siyasi edepsizliktir.

"BENİ DİNLEYEMEZLER" ESPRİSİ
Spiker Nazlı Çelik Bahçeli'ye telefon kullanıp kullanmadığını sordu. Bahçeli kendi telefonunun olduğunu ama kullanmadığını, özel kaleminin bu konuda kendisine yardımcı olduğunu söyledi. MHP Lideri Bahçeli ayrıca, "Bu konuda dinlenme şansı olmayan nadir insanlardan biriyim" dedi ve güldü.

GÖNLÜMÜN ŞAMPİYONU BEŞİKTAŞ

Bahçeli ayrıca, Galatasaray'ın şampiyonluğa yakın olduğunu fakat gönülünün şampiyonunun Beşiktaş olduğunu anlattı.

KLASİK ARABA SAYISI

Klasik araba tutkusu olduğu bilinen Devlet Bahçeli, garajındaki araba sayısının 7'ye yükseldiğini açıkladı: "Ama eski araba bunlar, sağda solda terk edilmiş, ama sanayide gezdirdiğinde binilecek hale gelmiş arabalar bizim kastettiğimiz"

KİTAP OLARAK BİR ŞEY OKUMUYORUZ

Nazlı Çelik, MHP Lideri'ne hangi kitabı okuduğuna dair soruyu yönelttiğinde ise, "Kitap olarak bir şey okumuyoruz, çeşitli araştırmaları ve raporları değerlendiriyoruz" cevabını aldı.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x