BAHÇELİ EN SON SEÇENEĞİ SÖYLEDİ

12 Haziran 2015 Cuma 11:37

"Tüm yolların denenmesi sonucunda ortaya bir hükümet çıkmazsa milli mutabakat hükümeti kurulmalı"

BAHÇELİ EN SON SEÇENEĞİ SÖYLEDİ

 Dün yaptığı açıklamada olası hükümet senaryolarından (AK Parti-CHP, AK Parti - HDP, AK Parti-CHP ve HDP) bahseden MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, tüm yolların denenmesi sonucunda ortaya bir hükümetin çıkmaması halinde milli mutabakat hükümetinin kurulması gerektiğini söyledi.

AK Parti’nin azınlık hükümetini de deneyebileceğini kaydeden Bahçeli, bu aşamadan sonra, “Hükümet kurulamıyor” denilerek erken seçime gidilmesinin ise doğru olmayacağını dile getirdi.

MİLLİ MUTABAKAT HÜKÜMETİ

Bahçeli, başka yol kalmaması, ülkenin hükümet krizi ile karşı karşıya kalması olasılığına işaret ederek, bu aşamada kaos senaryolarının sahnelenmemesi için Meclis’teki bütün partilerin içinde yer alacağı bir milli mutabakat hükümetinin kurulması gerektiğini söyledi.

MHP Liderinin böylece ‘en kötü senaryo’ olarak ortaya koyduğu erken seçim karşısında son çıkış olarak, dışarıdan desteğine de çıktıkları HDP ile milli mutabakat hükümeti çatısı altında yer almayı kabul edebileceklerinin ilk işaretini verdiği düşünülüyor.

TIKAYAN TARAF GİBİ GÖSTERİLİYORUZ

Bahçeli, ülkenin milli menfaatleri için bir hükümet krizi yaşanmasına karşı her zaman olumlu tavır içinde olacaklarını vurgularken, bu süreçte MHP’nin “80 milletvekiliyle koalisyon arayışlarını tıkayan taraf” olarak gösterilme gayretlerine dikkati çekti.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x