BAHÇELİ'DEN FLAŞ KOALİSYON AÇIKLAMASI !

14 Haziran 2015 Pazar 17:02

Koalisyon hesaplarının kilit ismi MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli süreçle ilgili flaş açıklamalarda bulundu.

BAHÇELİ'DEN FLAŞ KOALİSYON AÇIKLAMASI !

 MHP lideri Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Tüm liderlerle tek tek görüşeceğim." açıklamasına cevap verdi.

Bahçeli, Erdoğan'nın sözlerine, "Sadece Cumhbaşkanı'nın görev vereceği isimle görüşürüm." karşılığı verdi ve görüşme çağrısını geri çevirmiş oldu.

"LİDERLERLE TEK TEK GÖRÜŞECEĞİM"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2 günlük Azerbaycan' ziyaretinden sonra Türkiye'ye dönüş yolunda açıklamalarda bulundu ve gündemi değerlendirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçimlerle ilgili değerlendirmesinde "Görevlendirmeyi yapmadan önce liderlerle görüşmek gibi bir planım var. Her birini ayrı ayrı davet edip sürece ilişkin görüşlerini almak istiyorum. Programıma bakacağım. Bu görüşmelere yemin töreninden önce de başlayabilirim. Dolayısıyla kendilerini önümüzdeki hafta davet edebilirim." ifadelerini kullandı.

BAHÇELİ GERİ ÇEVİRDİ

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "İl Başkanları ve Belediye Başkanları Toplantısı" sırasında CNNTürk'e verdiği demeçte Erdoğan'ın bu sözlerine, "Sadece Cumhbaşkanı'nın görev vereceği isimle görüşürüm." karşılığı verdi.

Koalisyon hesaplarının kilit ismi MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli süreçle ilgili flaş açıklamalarda bulundu. Cnn Türk’e konuşan Bahçeli “Sadece Cumhurbaşkanı’nın görev vereceği isimle görüşürüm. Onun dışında kimseyle görüşmem” dedi.

ERDOĞAN’DA RET!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “tüm liderle görüşeceğim” açıklamasına ise Bahçeli’den tepki geldi. Erdoğan’ın açıklamalarını “oyalama taktiği” olarak adlandıran MHP lideri, Erdoğan’la görüşmeyeceklerini ilan etmiş oldu.

MOBİL İÇİN TIKLAYIN

Bahçeli'den Erdoğan'a cevap: Görüşmeyiz paylaşan: aktifhaber
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x